Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.07.2019 08:00
Moonlighter Epic Games Store
547V

Epic Games Store testuje zapisywanie stanu gry w chmurze, ale tylko w kilku grach

Epic Games Store wciąż dzielnie walczy o klientów i systematycznie uzupełnia wszelkie braki, jakie wytykają platformie gracze z całego świata. Teraz Amerykanie rozpoczynają testy zapisywania gry w chmurze.

Jednym z najważniejszych zarzutów, jakie gracze mają wobec Epic Games Store jest brak możliwości zapisywania stanu naszej rozgrywki w chmurze, co stało się dla wielu wręcz standardem i nie mogą pojąć, jak można nie posiadać takiej funkcji.

Epic oczywiście słyszy te wszystkie nasze głosy i po cichu wprowadził opcję przenoszenia zapisanych stanów rozgrywki z naszych dysków twardych do tak zwanej chmury. Z jednej strony studio opanowało taką funkcjonalność do absolutnej perfekcji w Fortnite, gdzie możemy przenosić stan zabawy z dowolnego urządzenia na jakiekolwiek inne, na którym jesteśmy zalogowani do gry - czyli postępy z kampanii i battle royale lecą automatycznie z PC na PS4, Switcha, a nawet telefon.

Z drugiej zaś strony sklep Epic Games Store przez 7 miesięcy nie posiadał takiej opcji, co jest dosyć dziwnym zjawiskiem, zważywszy na doświadczenie jakie ma na tym polu firma. Na szczęście jednak pierwsze z nowych tytułów jakie wrzucane są na cyfrowe półki EGS-a pozwalają na zapisy w chmurze. Gdy te testy pójdą pomyślnie, chmura zostanie podłączona do każdej produkcji znajdującej się na platformie Epica.

Więcej o Epic Games Store:

Źródło: https://www.destructoid.com/the-epic-games-store-added-cloud-saves-but-only-for-a-few-games-562020.phtml

Tagi: chmura Epic Games epic games store