Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.07.2019 17:56
DOOM Eternal
563V

DOOM Eternal na QuakeCon 2019. Czekamy na pokaz trybu Battlemode

Już w ten weekend odbędzie się kolejna edycja QuakeCon, gdzie twórcy zaprezentują nam między innymi Doom Eternal wraz z nowym trybem gry wieloosobowej. 

W tym roku główna uwaga została skupiona na serii Doom, która liczyć już sobie będzie 26 rok istnienia. Będziemy świadkami wielu prelekcji oraz spotkań dyskusyjnych, m in. na temat wpływu, jaki seria miała na branżę gier wideo. Z całą pewnością jednak, największą atrakcją będzie najnowsza część szanowanego shootera - Doom Eternal. Twórcy mają w plamach zaprezentować nam nam zupełnie nowy tryb multiplayer o nazwie Battlemode.

DOOM Eternal bez tradycyjnego multiplayera. Twórcy tłumaczą zmianę

Przypomnę, w trybie tym jeden z graczy wchodzi w rolę DOOM Slayera, natomiast pozostała dwójka korzysta z możliwości, jakie daje bycie demonem. Zwycięzca wyłaniany jest w maksymalnie 5 rundach, jakie stoczymy na wielu mapach. Szykuje się więc powiew świeżości w klasycznym, szybkim i brutalnym wydaniu. Jak obiecują developerzy z id software, jest to najlepiej wyglądająca i najbardziej dopracowana odsłona w historii serii. Patrząc na to, jak dobrym tytułem okazał się reboot, wydany w 2016 roku, mam do twórców pełne zaufanie.

A premiera Doom Eternal nastąpi w ostatnim kwartale roku, 22 listopada, a tytuł ukaże się oczywiście na PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch i komputerach osobistych.

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software