Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2019 07:00
watch dogs legion bohaterowie na tle big bena
574V

Watch Dogs Legion nastawione na bogatą historię. Poznamy 5 głównych filarów fabularnych

W postbrexitowym Londynie będziemy mogli stać się prawie każdym. Bogactwo wyborów i doświadczenia wielu aspektów funkcjonowania w mieście, w którym wszyscy są pod czujnym okiem władzy, pobudza tylko zainteresowanie obraną narracją. Ubisoft bowiem pomimo wszystko skupia się na historii.

Ubisoft tworząc najnowszą odsłonę o potyczkach hakerskich w inwigilowanym Londynie, postawił na niezwykłe bogactwo rozrywki – wcielając się w niemal każdego NPC w mieście, który może być niezależną postacią, będziemy mogli doświadczyć wielu permutacji i kombinacji rozgrywki.

Wydawać by się więc mogło, że gdy w Watch Dogs Legion zabraknie jednego głównego bohatera, opowiedziana narracja nie będzie stanowiła głównego elementu pozycji. Z tym jednak nie zgadzają się deweloperzy – wyszczególniając 20 różnych wariantów scenariusza.

Kent Hudson będący dyrektorem ds. projektowania gry, podkreślił, że pomimo obranej strategii historia jest niezwykle ważnym elementem produkcji:

Wiem, że "play as anyone" jest swego rodzaju szaloną innowacją technologiczną z symulacją, którą zrobiliśmy, ale historia nadal stanowi ogromną część gry. To ogromna część franczyzy i pod tym względem gra nie różni się niczym innym. Mamy w grze pięć różnych fabuł. Jest to pięć głównych - można je nazwać liniami poszukiwawczymi. A każda z nich jest powiązana z jednym z naszych filarów tematycznych.

Twórca ponownie potwierdził obraną taktykę, mówiąc o 5 filarach tematycznych fabuły – które można również określić jako „linie zadań” – stanowiących główne osie fabularne. Nawiązując do przygotowanej historii, Hudson wspomniał chociażby o szpiegostwie, którym Londyn jest wręcz przepełniony, a nadzór jego obywateli jest smutną codzienności. Oś fabularna również skoncentruje się wokół organizacji militarnej Albion, która przejęła władzę nad miastem, wypierając policję i wprowadzając twarde zasady całkowitej podległości mieszkańców.

Trzeba przyznać, że przed twórcami nie lada wyzwanie. Wydaje się, że stosując takie bogactwo fabularne oplecione jednocześnie intrygującą historią, zagrali zdecydowanie – bo Watch Dogs Legion może okazać się wielkim hitem, albo sztucznie nadmuchaną podczas promocji bańką. Dowiemy się już za niedługo – premiera gry odbędzie się 6 marca 2020 roku.

O Watch Dogs Legion przeczytacie także na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/watch-dogs-legion-story-is-still-a-huge-part-of-the-game-in-spite-of-play-as-anyone-mechanic?fbclid=IwAR3ygJZ3Mb8qzzDQr9iQ2ZrN1pO9xQaLTaLGcqJe-Yw5QpoT-xbYq3mPHWc

Tagi: fabuła historia npc Ubisoft Watch Dogs Legion