Iza Łęcka Iza Łęcka 19.07.2019 08:11
superbohaterowie avengers
1047V

Marvel's Avengers z nowymi konkretami. Wiemy, kiedy zobaczymy gameplay

Coraz więcej dzieje się na konwencie Comic-Con. Podczas panelu specjalnego przedstawiony został świeżutki gameplay z Marvel's Avengers. Jedno jest pewne – Marvel, Disney i Square Enix łączą siły, by uniwersum o superbohaterach przejęło również świat gier.

Materiał przedstawia uzupełnioną wersję dema, które było przedstawiane na targach E3. Chociaż nie został udostępniony szerokiemu gronu odbiorców, potwierdzona została informacja, że tuż po targach gamescom 2019, czyli między 20 a 24 sierpnia odbędzie się premiera gameplayu.

Jak podkreślił dyrektor kreatywny Shaun Escayg:

„W grze Marvel's Avengers zagramy w oryginalną historię Avengers, dostosujemy bohatera do własnych potrzeb i będziemy mogli zagrać online z przyjaciółmi.”

Marvel's Avengers – bohaterska różnorodność

Gameplay przedstawia początek historii, kiedy to w tzw. Dniu A dochodzi do eksplozji w wyniku reakcji w eksperymentalnym generatorze Terrigen. Przez zaskakujący zwrot akcji, który dotyka wszystkich bohaterów, Avengersi zostają rozwiązani. Klimat coraz mocniej nie sprzyja obrońcom ludzi. Na materiale gracz wciela się w każdego superbohatera po kolei – walczymy jako Thor, Iron Man imponuje przedstawioną mechaniką latania oraz walki, w następnym minutach pojawia się także Hulk oraz Black Widow.

Trzeba przyznać jedno – rozgrywka superbohaterami jest niezwykle różnorodna, skupia się bowiem na uwidocznieniu wszystkich charakterystycznych mocy i umiejętności. I tak dla przykładu: jako Thor zdejmujemy całe grupy wrogów nie tylko przy pomocy młota, ale i wszelkich boskich zdolności. Walka Iron Manem zorientowana jest na pojedynczym ubijaniu przeciwników, choć niesamowicie prezentują się umiejętności lotnicze Starka. W prezentowanym materiale Hulk wręcz rozrzuca wrogów, wcześniej charakterystycznie uderzając w ziemię z ogromnej wysokości. Umiejętności walki z gimnastycznym przygotowaniem Black Widow dodają jeszcze więcej animuszu do elementów walki.

Nie wiadomo jak dużą rolę w fabule odegra Kamala Khan – znana jako Ms Marvel – ale również ona zostaje zaprezentowana, co może budzić nadzieje na pojawienie się kilku mniej znanych bohaterów Marvela.

Marvel's Avengers – bohaterska kooperacja

Kooperacja w Marvel's Avengers umożliwia dostosowanie bohaterów zgodnie z własnymi upodobaniami. Dopasowując do własnego stylu gry ekipę Avengersów, istnieje duża różnorodność w rozbudowywaniu drzewka umiejętności i mocy. To właśnie takie indywidualnie przygotowane wersje Avengersów będą mogły zostać wykorzystane w trybie kooperacji.

Jedno jest pewne – zapowiada się niezła zabawa dla fanów całego uniwersum Marvela. Premiera Marvel's Avengers odbędzie się 15 maja 2020 roku na Playstation 4, Xboksa One i komputerach osobistych.

Polecamy Wam także:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/marvels-avengers-comic-con-panel-reveals-new-gamep/1100-6468522/?fbclid=IwAR3Tud2DzwGFwQlKqfuI2lO_52jDM4DZ_-mJMDzF2WNGqp2cTaZ06dblL0U

Tagi: Crystal Dynamics fabuła gameplay Marvel's Avengers Square Enix