Iza Łęcka Iza Łęcka 16.07.2019 07:30
megan rapinoe na okładce FIFA 20
2854V

FIFA 20 z Megan Rapinoe na okładce? Fani stworzyli petycję do EA

Megan Rapinoe to w ostatnim czasie jedno z najgłośniejszych nazwisk w światowym sporcie. Piłkarka po zdobyciu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych Mistrzostwa Świata we Francji staje się coraz bardziej popularna. Powstała nawet petycja o umieszczeniu Rapinoe na tegorocznej okładce FIFA 20.

Trzeba przyznać, że Amerykanka posiada nietuzinkową osobowość, silne przekonania oraz charyzmę, co jeszcze mocniej przyczynia się ku jej rozgłosowi w mediach. Znana jako działaczka LGBT, w ostatnich latach podjęła wysiłek nagłośnienia problemu niższych płac oraz wydatków na kobiecą piłkę nożną - domagając się ze strony FIFA podjęcia zdecydowanych działań. Po doprowadzeniu drużyny amerykańskich piłkarek do tegorocznego zwycięstwa w Mundialu we Francji, media nie ustają w doniesieniach na jej temat, komentując otwarty konflikt z prezydentem Donaldem Trumpem.

FIFA 20 zaoferuje taktyczne polecenia dla bramkarzy

Na fali wszelkiej popularności, której nie można obecnie odmówić piłkarce, powstała petycja skierowana do EA Games o dołączenie wizerunku Rapinoe na okładkę tegorocznej FIFY. W uzasadnieniu petycji jej założyciel, użytkownik darren holland, motywuje swoją prośbę:

"[FIFA] musi zmienić swoją politykę w zakresie nagród pieniężnych, choć to dopiero początek. Większa ekspozycja tej drużyny i piłki nożnej kobiet pomoże im zmienić zdanie. EA zrobiła już więcej niż FIFA, jeśli chodzi o wsparcie, (...) nad którym - jak wiem - muszą się zastanawiać."

Jak na razie rozgłos wokół wniosku robi się coraz większy – na chwilę obecną podpisało go już ponad 1350 osób.

Trzeba przyznać, że podjęcie działań ze strony EA Games w przypadku okładki nie byłoby niczym nowym. W 2015 roku, na okładce FIFA16 obok Lionela Messiego na okładkach przeznaczonych na rynek amerykański znalazła się Alex Morgan, która w tym samym roku zdobyła Mistrzostwo Świata na Mundialu kobiecym w Kanadzie. W tej samej edycji futbolówki, tyle że przeznaczonej dla Kanady, obok Argentyńczyka zawitała kolejna piłkarka Christine Sinclair.

Jakie zatem decyzje podejmie EA? Jak na razie brak oficjalnych doniesień, bowiem firma milczy. Niezaprzeczalnie jednak Megan Rapinoe, pomimo wszelkich kontrowersji jakie wzbudza, osiągnęła w tym roku ze swoją drużyną ogromny sukces. To już czwarte zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Amerykanek, drugie z rzędu, a sama zainteresowana wraz z dwiema innymi sportsmenkami zdobyła najwięcej bramek w turnieju. Pozostaje nam więc czekać na informacje.

 

Okładki FIFA 16 z piłkarkami

Polecamy także:

Źródło: https://venturebeat.com/2019/07/15/fifa-2020-and-megan-rapinoe-1100-fans-petition-ea-to-put-womens-soccer-star-on-cover/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20 Megan Rapinoe okładka