Tytus Stobiński Tytus Stobiński 19.06.2019 09:49
FIFA 20
4198V

Twórcy zaprzeczają, by seria FIFA grała nieuczciwie na wirtualnym boisku

Od dłuższego czasu, można się natknąć na opinie, że seria FIFA działa według nie do końca prawidłowych skryptów, jakie psują potyczki wieloosobowe. Co na ten temat ma do powiedzenia EA Sports?

Według teorii, gry serii FIFA od pewnego czasu korzystają z bardzo nieprzyjemnych skryptów, które sztucznie kreują akcje i zwiększają tym samym poczucie dramatyzmu. Jeżeli więc przegrywamy, gra nieco nam pomoże, a jeśli w 89. minucie posiadamy skromną, jednobramkową przewagę, to przeciwnik dziwnym trafem znajdzie się w sytuacji 1 na 1 z naszym bramkarzem, choć dołożyliśmy wszelkich starań, by do tego nie doszło. 

FIFA 20 z serią prezentacji. Kiedy zobaczymy następne nowości?

Developer jednak od lat zaprzecza, jakoby aktywnie zmieniający się poziom trudności faktycznie miał miejsce. Ostatnio jednak, sytuacja nieco się zmieniła. W sieci pojawił się dokument, mówiący o tym, że studio faktycznie zarejestrowało taką technologię. Jak czytamy, patent tyczy się Dynamicznie Dostosowującego się Poziomu Trudności, a jego celem jest eliminacja niepożądanych stanów u graczy, takich jak irytacja lub znudzenie. Skrypty działające według tego systemu, powodują nagłe zmiejszenie lub zwiększenie statystyk postaci oraz jej skuteczności. Z opisu pasuje idealnie pod serię Fifa, prawda? Twórcy wydali jednak oświadczenie.

Jak za pośrednictwem Twittera poinformował Corey Andress, patent nigdy nie został użyty w słynnej serii gier sportowych, a wszystko powstało po to, by zbadać sposób, w jaki można pomóc graczom podczas momentu gry, który sprawia im największe trudności. Andress podziękował również za cierpliwość i oznajmij, że ma nadzieję na ucięcie wszelkich, dalszych spekulacji.

Cóż, pytanie jednak czemu firmie zajęło tak długi czas wydanie króciutkiego oświadczenia, skoro mogli zapewnić i uspokoić graczy już dawno, dawno temu? Sądzicie, że faktycznie tyle czasu zajęło prześwietlenie gry, tak ogromnej firmie?

Warto przeczytać:

Nowości w FIFA 20 ominą Nintendo Switch skutecznym zwodem

FIFA 20 oficjalnie! Zwiastun, data premiery, FIFA Street, szczegóły

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19