Tytus Stobiński Tytus Stobiński 15.07.2019 20:29
The Mandalorian
1391V

Star Wars: The Mandalorian z wielkim budżetem. Disney nie zamierza oszczędzać na nadchodzącym serialu!

Powstający właśnie serial Mandalorian jest według Disneya skazany na sukces, o czym świadczy nie tylko zamówiony już, drugi sezon serialu, ale także koszt, jaki pochłania produkcja każdego odcinka.

Serial "Star Wars The Mandalorian", ma być jednym z głównych atutów, przemawiającym za przejściem do serwisu streamingowego Disney Plus. Firma zamierza szturmem zaatakować obecnie panujące platformy, a osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen produkcja, ma być jej podstawową bronią. Nic zatem dziwnego, że twór ten charakteryzuje się bardzo dużym, jak na nową produkcję budżetem. 

The Mandalorian 2 już powstaje. Kiedy zobaczymy zwiastun pierwszego sezonu?

Jak poinformowała redakcja The Wall Street Journal, cały sezon "Mandaloriana" ma dysponować budżetem 120 milionów dolarów, co dzieląc przez ilość epizodów, daje nam około 15 milionów dolarów na odcinek. Taki funduszami mógł się pochwalić ostatni sezon "Gry o Tron". Innymi produkcjami których koszt również budził wrażenie, była choćby rewelacyjna "Kompania Braci", której pojedynczy epizod kosztował 12.5 miliona "baksów", czy "The Crown" z 13 mln. Jak sądzicie, czy taka ilość pieniędzy zostanie dobrze wykorzystana przez Disneya, któremu wyraźnie zależy na spieniężeniu marki Star Wars?

Premiera Star Wars The Mandalorian odbędzie się 12 listopada. 

Warto również przeczytać:

Źródło: https://www.wsj.com/articles/coming-to-a-streaming-service-near-you-shows-costing-as-much-as-big-budget-movies-11562751000

Tagi: Disney disney plus Star Wars star wars: the mandalorian