Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.04.2019 13:05
the mandalorian logo
1325V

The Mandalorian. Nowy serial Disneya z datą premiery i informacjami

The Mandalorian, nowy serial Disneya, który trafi na ich platformę streamingową, doczekał się nowej porcji informacji na Star Wars Celebration. Pokazano też pierwsze zdjęcia z planu oraz nagrania wideo.

Disney planuje ofensywę w świecie Gwiezdnych wojen na małym ekranie. Gdy kinowe odsłony będą odpoczywać, my dostaniemy parę seriali na Disney+. Jako pierwsze tej jesieni (w listopadzie) zadebiutuje The Mandalorian.

Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker na pierwszym zwiastunie!

Serial, w którym główną rolę gra Pedro Pascal opowie nam o łowcy nagród, tytułowym Mandalorianinie. Wydarzenia osadzono w pięć lat po zakończenie Gwiezdnych wojen: Powrotu Jedi, więc w okresie do tej pory niezagospodarowanym.

W trakcie panelu pokazano nam tzw. sizzle reel, czyli montaż krótkich scenek z serialu, przeplatany wypowiedziami aktorów i twórców. Dowiadujemy się z niego, że akcję osadzono na Zewnętrznych Rubieżach. Jon Favreau, który jest showrunnerem, zdradził, że dostaniemy mnóstwo elementów znanych z klasycznej trylogii, które zostaną doprawione nowymi planetami, rasami i gatunkami.

W Sieci pojawił się też dłuższy fragment, na którym zobaczymy część scenki z serialu. Mandalorianin spotyka się w barze z gangsterem, którego gra Wenrer Herzog.

W The Mandalorian poza Pedro Pascalem w głównej roli zobaczymy także Ginę Carano (jako Cara Dune, była żołnierka oddziału Shock Trooper). Carl Weathers zagra szefa gildii łowców nagród. Potwierdzono także rolę Nicka Noltiego, Giancarlo Esposito i Emily Swallow.

Całość zostanie wyreżyserowana przez Dave'a Filoniego (Star Wars Rebels), Taikę Waititi (Thor: Ragnarok), Deborah Chow (Jessica Jones), Ricka Famuyiwę (Dope) i Bryce'a Dallasa Howarda.

Źródło: Disney

Tagi: Disney disney+ galeria The Mandalorian wideo

Nie przegap