Iza Łęcka Iza Łęcka 08.07.2019 07:30
hotel w night city cyberpunk 2077
2857V

Cyberpunk 2077 pozwoli wejść do wielu budynków – to doda miastu przestrzeni

Najnowsze dzieło CD Projekt RED zapowiada się na ogromną grę. Otwarty świat obejmujący miasto Night City oraz jego przedmieścia, jest cechą kluczową w pozycji, bowiem stanowi przestrzeń do wielu aktywności. To znaczenie tej rozbudowanej przestrzeni podkreśla reżyser questów Mateusz Tomaszkiewicz.

Już po pierwszych zapowiedziach i materiałach o Cyberpunk 2077 mogliśmy się spodziewać jednego – życie w ramach futurystycznego miasta będzie rozgrywało się na ogromnych terenach, co jak podkreślali deweloperzy będzie jednym z głównych atutów pozycji. W Night City bowiem nie tylko będziemy poruszać się na piechotę, ale korzystając z motocykla czy auta, co wymaga sporej mapy. Jednak nie tylko powierzchnia będzie zaletą – chodzi również o gęstość zaludnienia, która da możliwość jeszcze lepszego zapoznania się z trudnymi realiami życia w zdeprawowanym mieście przyszłości.

Cyberpunk 2077 pozwoli poczuć i dostrzec rozwój bohatera. Twórca tłumaczy progresję

Wielopoziomowość i zagęszczenie aktywności w Night City są elementami charakterystycznymi, na które jest kładziony szczególny nacisk, bowiem tworzą one główny punkt ciężkości w grze. O ile w Wiedźmin 3: Dziki Gon doświadczaliśmy zdecydowanie ogromnych terenów przepełnionych najróżniejszymi zadaniami oraz możliwościami podejmowania kontaktów z ludnością, o tyle w Cyberpunk 2077 przestrzeń rozciąga się jeszcze w ramach jednej płaszczyzny – wysokości. Budynki w futurystycznym świecie będą wysokie, liczące wiele pięter, co zwiększa również gęstość zaludnienia miasta, ale i liczbę zadań.

Jak podkreślił Mateusz Tomaszkiewicz, reżyser questów, wysokość budynków doda grze jeszcze więcej przestrzeni:

"Miasto jest oczywiście nie tylko przestrzenią, ale i budynkami. Do wielu z nich można wejść. Nie do wszystkich, ale w wielu do których można wejść, przygotowaliśmy treści. Budynki mają poziomy i można przez nie przechodzić na różne sposoby. Powiedziałbym, że to dodaje dużo przestrzeni miastu."

Jednego możemy być pewni - w Night City nie będziemy się nudzić. Dodając do tego opcję zapoznania się z fabułą w ramach trzech różnych ścieżek życia czy szczególny nacisk na rozwój bohatera, życie w futurystycznym świecie pochłonie nas na długie godziny.

O Cyberpunk 2077 przeczytacie również na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-will-let-you-enter-a-number-of-in-game-buildings

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077