Iza Łęcka Iza Łęcka 05.07.2019 08:08
widok na miasto night city cyberpunk
1623V

Cyberpunk 2077 znakomicie odwzoruje realia z Cyberpunk 2020. Mike Pondsmith komentuje wybór CD Projekt RED

CD Projekt RED tworzy ogromne dzieło jakim jest Cyberpunk 2077, a Mike Pondsmith ma aktywny udział w całym procesie powstawania gry opartej na jego uniwersum. Twórca podkreśla, że realia Cyberpunk zostały z niezwykłą dbałością przeniesione do tytułu.

Głosy o Cyberpunk 2077 nie milkną. Wiedząc już jak bogato zapowiada się fabuła, w której będziemy mogli wybierać spośród trzech różnych „ścieżek życia”, znając rolę Keanu Reeves w całym przedsięwzięciu wiemy, że w kwietniu nie będziemy mogli oderwać się od konsoli. Jak jednak wygląda kwestia realiów, w których Cyberpunk 2077 jest osadzony?

Cyberpunk 2077 w 4K także na PlayStation 4 Pro

Mówiąc o produkcie bazującym na innym uniwersum, można zastanawiać się, na ile odwzorowanie pierwowzoru oraz adaptacja są bliskie. Jak wiadomo, Cyberunk 2077 bazuje na kultowym papierowym systemie RPG Cyberpunk. Sytuację jednak komentuje twórca gry planszowej Mike Pondsmith, który wydaje się być pod wrażeniem prac CD Projekt RED. Jak podkreśla, zobaczenie jego gry przywróconej do życia jest „niesamowite”, „dziwne” oraz „trochę straszne”.

Komentując sprawę twórca jest przekonany, że Polacy podeszli do tematu przeniesienia uniwersum bardzo poważnie z dbałością o główne założenia. Dlatego też wiedział, że uniwersum jest w dobrych rękach:

„Dlatego ruszyliśmy z nimi. Ta gra jest wybierana od lat przez wiele, wiele różnych studiów. Ale to, co zobaczyłem w CD Projekt, to fakt, że naprawdę im na tym zależało, a rzeczy, które były dla nas ważne, były dla nich ważne. Więc wiedziałem, że jest w dobrych rękach.”

Mike Pondsmith zaznaczył, że polscy deweloperzy rzucają także nieco światła na całe uniwersum. Przedstawiają oni bowiem realia Cyberpunk w sposób unikalny – „nieco brudny i ziarnisty” - dostrzegając dziwne, zabawne i niebezpieczne elementy.

O Cyberunk 2077 przeczytacie na naszym portalu także:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-does-justice-to-source-material-says-cyberpunk-2020-creator

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077