Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2019 08:50
bohater cyberpunk 2077 na tle miasta
854V

Cyberpunk 2077 jest „z natury polityczny”. Twórca tłumaczy realia przedstawione w futurystycznym świecie

Technologia niezaprzeczalnie wdziera się w nasze życie będąc jego znaczącą częścią – co idealnie przedstawia Cyberpunk 2077. Jak podkreśla i komentuje Mike Pondsmith wszystko ma charakter polityczny. Twórca nakreśla problematykę futurystycznego świata.

Najnowsze dzieło CD Projekt RED nie jest różową wizją przyszłości. Brutalny, futurystyczny świat, w którym nie brakuje dominacji technologii pod maską elektronicznych implantów wszczepianych ludziom, gadżetów oraz broni, wysuwa się na pierwszy plan we wszelkich materiałach prezentujących Cyberpunk 2077 .

Oglądamy drugie demo Cyberpunk 2077

Amerykański projektant gier planszowych, fabularnych oraz komputerowych Mike Pondsmith, który asystuje przy procesie tworzenia Cyberpunk 2077 postanowił opowiedzieć o realiach świata, z którym zetkniemy się w najnowszej grze Polaków. Jak podkreślił, „Cyberpunk z natury jest zawsze polityczny”:

"Zasadniczo, to wszystko ma charakter polityczny, ale duża część tego, o czym mówi Cyberpunk, to dysproporcje w władzy i sposób, w jaki technologia się do tego dostosowuje."

Twórca poruszył niezwykle ciekawą kwestię jaką jest wdzierająca się w nasze życie technologia, jej wpływ na politykę oraz działania największych korporacji. Tłumacząc wszelkie mocno polityczne treści, które będą osadzone w Cyberpunk 2077 zaznaczył, że są one ostrzeżeniem, próbą nakreślenia problemu, a nie tylko zachwytem nad coraz większymi udogodnieniami dla ludzi – podając za przykład cybernetyczne wszczepy:

"Dostajemy teraz technologie, które są wyjątkowe, rzeczy, o których myślałem, że będą poza naszym zasięgiem przed 2020 rokiem. (…) Więc jeśli to mamy, co z tym zrobimy? Jak zamierzamy sprawić, by świat działał? W jaki sposób zamierzamy się upewnić, że właściwi ludzie będą odpowiedzialnie korzystać z tej technologii? Czy naprawdę chcemy, aby korporacje ustrukturyzowały nasze życie?”

Jak można się spodziewać, CD Projekt RED zaproponuje nam niezłe połączenie dynamicznej fabuły, wdzierającej się technologii i polityki, bez odstąpienia od wielu problemów moralnych. Już zacieram ręce na kwiecień!

Premiera Cyberpunk 2077 na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych już 16 kwietnia 2020 roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/creator-explains-why-cyberpunk-is-inherently-political/?fbclid=IwAR0IwSVcY2gBx_6UG5FY4u6pEm1dYXISnhxKN0SakaYSMNhbykC9B3_IChU

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 mike pondsmith