Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2019 20:09
Cyberpunk 2077 SAMURAI
682V

W Cyberpunk 2077 usłyszymy utwory kapeli SAMURAI. Wykonawcą muzyki został zespół Refused

CD Projekt RED właśnie zaprezentował pierwszy utwór przygotowany przez muzyków z Refused. To właśnie oni wcielą się w zespół SAMURAI, który odegra bardzo istotną rolę w całym Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED nawiązał współpracę z zespołem Refused, którego muzycy zajmą się nagraniem mini-albumu prezentującego największe hity formacji SAMURAI. Szwedzi stworzą własne kompozycję oraz zajmą się interpretacją tekstów piosenek z fabularnego Cyberpunk 2020.

Nasze wrażenia z Cyberpunk 2077

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, bo jak wiadomo SAMURAI odegra ważną rolę w Cyberpunk 2077 – Johnny Silverhand był frontmanem kapeli i postać będzie towarzyszyć głównemu bohaterowie przez całą historię. V posiada nazwę zespołu na swojej kurtce oraz jednośladzie.

Marcin Przybyłowicz, Dyrektor Muzyczny, CD PROJEKT RED, skomentował współpracę następującymi słowami:

„Możliwość współpracy z Refused to prawdziwy zaszczyt oraz okazja, by tchnąć jeszcze więcej punkowej duszy w muzykę Cyberpunka 2077. Z pomysłem, aby to właśnie Refused stało się brzmieniem oraz wokalem SAMURAI przyszedł do mnie Piotr Adamczyk, jeden z naszych kompozytorów i ogromny fan twórczości szwedzkiej kapeli, choć jak się okazało, miłośników i miłośniczek ich twórczości wcale u nas w studio nie brakuje. To w końcu współcześni mistrzowie punkrockowych brzmień, które w przypadku utworów SAMURAI naprawdę powalają.”

Kilka słów powiedział także Dennis Lyxzén, główny wokalista zespołu Refused:

„Choć żyjemy w innej rzeczywistości, tak jak SAMURAI jesteśmy muzycznymi buntownikami. Tworząc piosenki chromerockowej legendy świata Cyberpunka blisko współpracowaliśmy z ekipą CD PROJEKT RED. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a kreatywnie mieliśmy okazję zmierzyć się z zupełnie nowym, niezwykle ekscytującym wyzwaniem, w które naprawdę mocno się wkręciliśmy. Według mnie piosenki wyszły super, a gra wygląda obłędnie!”

Pierwszy efekt współpracy usłyszeliśmy w zwiastunie prezentowanym podczas tegorocznego E3, a teraz możecie włączyć pełną wersję Chippin’ In. I jak wrażenia?

Polecamy:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap