Tytus Stobiński Tytus Stobiński 19.06.2019 12:36
Bloodstained
559V

Koji Igarashi nie odmówiłby stworzenia nowej Castlevanii

Wczoraj swoją premierę miało Bloodstained: Ritual of the Night, długo oczekiwanego, duchowego spadkobiercę serii Castlevania. O swoich odczuciach na temat jednej i drugiej gry opowiedział ich słynny twórca - Koji Igarashi.

Trochę się naczekaliśmy na Bloodstained: Ritual of the Night, które dawno temu szturmem podbiło Kickstartera i w ciągu zaledwie jednego dnia zgromadziło fundusze, potrzebne by projekt zrealizować. Tytuł nawiązuje oczywiście do klasycznych odsłon serii Castlevania. Z racji premiery gry, kilka słów o całym procesie oraz o samym tytule powiedziała legenda branży gier wideo, Koji Igarashi. 

Bloodstained na długiej rozgrywce. Tak rozpoczyna się oczekiwana gra

Jak możemy przeczytać w udzielonym wywiadzie, fakt że tytuł został ufundowany przez graczy, a oni sami byli na bieżąco z procesem developerskim, wiązał się z dużym poczuciem odpowiedzialności dla całego zespołu. Igarashi przyznał również, że sama gra znacznie zmieniła się na przełomie lat, a jej produkcja była dużo bardziej osobista, a przez to - stresogenna. Developer stwierdził ponadto, że uważa Bloodstained: Ritual of the Night za swoje najlepsze, dotychczasowe dzieło. I oczywiście, Koji jasno wyraził, że gdyby tylko miał możliwość, to z przyjemnością wziąłby się za tworzenie nowej części Castlevanii. A tego z pewnością chciałoby wielu z nas. 

Warto również przeczytać:

Bloodstained z drugą grywalną postacią udźwiękowioną przez Davida Haytera, Snake'a z serii Metal Gear

Pokaz rozgrywki z Bloodstained: Ritual of the Night

 

Tagi: 505 Games Bloodstained: Ritual of the Night Inti Creates