Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 08:19
Dr. Mario World
677V

W Dr. Mario World zagramy w przyszłym miesiącu. Nintendo prezentuje mobilną rozgrywkę

Nintendo zamierza podbić mobilny świat jeszcze jedną produkcją. Dr. Mario World ma w końcu datę premiery i z tej okazji możemy spojrzeć na długi materiał pokazujący rozgrywkę. Japończycy przygotowują graczy na zabawę.

Dr. Mario zadebiutował w 1990 roku. Jest to logiczny spin-off, którego możemy porównać do Tetrisa, ale w tym wypadku wielki bohater Nintendo zajmuje się układaniem pigułek. Gra została doceniona przez graczy, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że Japończycy ponownie powracają do tej serii.

Nintendo Switch może otrzymać kolejne gry Bethesdy

Dr. Mario World zadebiutuje 10 lipca – gra będzie dostępna na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android. Założenia rozgrywki nie są tutaj specjalnie zrewolucjonizowane, ponieważ nadal naszym zadaniem będzie walka z wirusami za pomocą tabletek.

Japończycy oczywiście nie zapominają o mikrotransakcjach – w Dr. Mario World będziemy kupować diamenty, które pozwolą graczom szybciej wrócić do gry, czy też umożliwią sprawniejsze odblokowanie dodatkowych lekarzy. Za pomocą waluty otrzymamy także możliwość kontynuowania rozgrywki po porażce.

Wrzucenie Dr. Mario World będzie pewnie dla Nintendo sporym sprawdzianem, ponieważ Japończycy coraz chętniej wrzucają swoje znane IP na mobilne sprzęty, jednak wielu fanów narzeka na dość nachalne małe płatności wrzucane do gier przez Big N. Jak będzie w przypadku doktora? Przekonamy się już wkrótce.

Warto spojrzeć:

 

 

Tagi: data premiery Dr. Mario World gameplay