Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.06.2019 10:03
Super Mario Royale
1363V

Mario Royale - wyjątkowa implementacja mechaniki Battle Royale w Super Mario Bros.

Super Mario Bros. jako gra z unikatowym Battle Royale? Amatorski projekt Mario Royale pokazuje, że odrobina inwencji wystarczy, by stworzyć coś ciekawego.

Pierwsza odsłona Super Mario w formie platformówki z Battle Royale na papierze może i brzmi wyjątkowo dziwnie, ale w akcji prezentuje się znacznie lepiej. InfernoPlus, który poświęcił sporo czasu, by stworzyć całość, postanowił wrzucić do jednego z trzech światów 100 graczy w jednym momencie.

Super Mario Maker 2 błyszczy na E3 2019. Multiplayer dla 4 graczy na gameplayu

Z uwagi na specyfikę platformówki 2D, rozgrywka polega na tym, by jak najszybciej ukończyć daną planszę, unikając przeszkód gry i rywali, którzy są jednak w formie duchów i nie mogą wchodzić z nami w interakcję. Za to mogą podebrać nam na przykład power-upa albo rzucić w nas muszlą Koopa. Jedynym wyjątkiem jest zdobycie Gwiazdki, dzięki której działaniu przeciwnik może pozbawić nas życia.

Całość dostępna jest na PC przez przeglądarkę. Aktualnie na serwerze znajduje się ponad 420 osób, więc zainteresowanie mogą odpalić i spróbować swoich sił. Do czasu, aż smutni panowie z Nintendo nie przyjdą i nie zamkną projektu.

Tagi: Nintendo pc Super Mario Bros. wideo