Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.06.2019 16:48
Luigi's Mansion 3 w hotelu
993V

Luigi's Mansion 3. Twórcy tłumaczą, dlaczego zdecydowali się na hotel

Po przedstawionych zwiastunach wiemy już, że nadchodząca część serii Luigi's Mansion będzie miała miejsce w hotelu. Twórcy wytłumaczyli, skąd pomysł na takie miejsce akcji. 

Choć wciąż nie wiemy dokładnie, kiedy zadebiutuje Luigi's Mansion 3, to twórcy zasypują nas taką dawką materiałów i informacji, że premiera jest najprawdopodobniej kwestią kilku najbliższych miesięcy. 

Luigi's Mansion 3 raz jeszcze. Tym razem walka z bossem i pokaz trybu ScareScrapper

Dla wielu fanów zaskoczeniem okazało się umiejscowienie przygód brata popularnego hydraulika w hotelu. Twórcy zostali zapytani o ten element i bardzo jasno wytłumaczyli genezę pomysłu:

W hotelu bardzo łatwo sobie wyobrazić, w jaki sposób rozmieszczone są pokoje. Przeważnie ustawione są w liniach nad sobą, pod sobą i obok siebie. Na przykład, jeśli jesteś w pokoju 102, to wiesz od razu, że nad Tobą znajduje się 202. 

Jak więc widać, ma to ułatwić orientację w pomieszczeniach i przemieszczanie się po budynku. Jest jednak jeszcze jeden element, który dzięki temu rozwinięto:

Na początku myśleliśmy o skupieniu się na zagadkach, które będą miały miejsce w pokojach naprzeciwko siebie. Jednak dzięki temu, że pokoje są też nad oraz pod sobą, zwiększyła się liczba możliwości. Na przykład, jeśli widzisz, że woda kapie z sufitu, to zrozumiesz, że musisz zbadać pokój powyżej. Wizualizacja budynku w głowie może być trudna, a struktura hotelu znacznie to ułatwi. 

Co więcej, duża liczba pięter, co jest częstą domeną hoteli, sprzyja różnorodności w grze:

Atmosfera całkowicie się zmienia, gdy przechodzisz z piętra na piętro, więc przygotowaliśmy różne zagadki, które pasują tylko do konkretnego klimatu. Sprawia to, że każde piętro jest inne. Wierzę, że udało nam się stworzyć grę logiczną z większą głębią! 

Jak wspomniałem, Luigi's Mansion 3 wciąż nie ma dokładnej daty premiery, ale zdecydowanie warto śledzić rozwój tytułu, bo może być jednym z większych hitów tego roku, dla posiadaczy Nintendo Switch. 

Źródło: https://nintendosoup.com/luigis-mansion-3-developers-reveal-why-they-chose-a-hotel-setting-their-favorite-ghosts-and-more/

Tagi: Luigi's Mansion 3 Next Level Games Nintendo

Nie przegap