Wargaming szuka studiów partnerskich. Firma chce dostarczać na rynek wyjątkowe gry

Gry
706V
Wargaming szuka studiów partnerskich. Firma chce dostarczać na rynek wyjątkowe gry
Wojciech Gruszczyk | 17.06.2019, 13:27

Wargaming nie będzie już wyłącznie studiem od czołgów. Firma chce dostarczać na rynek wielkie produkcje i studio poszukuje partnerów. W rezultacie możemy liczyć na pojawienie się na rynku bardzo ciekawych produkcji.

Wargaming przeszedł długą drogę od 1998 roku. Największym sukcesem firmy jest bez wątpienia World of Tanks, który pomógł znacząco rozwinąć możliwości producenta. Teraz deweloperzy mają znacznie ambitniejsze plany.

World of Tanks: Mercenaries. Aktualizacja 4.10 spełnia prośby graczy

Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź Wargaming Nexus – jest to nowa jednostka biznesowa, której specjalizacją będą „mobilne hity z potencjałem crossplatformowym”. Firma poszukuje „doświadczonych zespołów wykorzystujących najnowsze techniki, w tym Unreal Engine 4”, a cel to „dostarczanie wyjątkowych gier i odkrywanie utalentowanych studiów”.

Brzmi prosto? Teraz Wargaming poszukuje zarówno studiów partnerskich, które prototypują i budują swoje projekty na UE4 oraz specjalistów, którzy wywodzą się z rynku mobilnego i chcą dołączyć do zespołu.

Budżet Wargamingu powinien bez problemu pomóc w kreowaniu ciekawych tytułów, które mają wielką szansę na osiągnięcie ogromnego sukcesu na całym świecie. Inicjatywa narodziła się w 2018 roku i w ostatnich sześciu miesiącach Wargaming Nexus nawiązał dziesiątki partnerstw w Europie środkowej i wschodniej ze studiami tworzącymi na UE4 – już teraz sześć projektów oferujących „innowacyjne mechaniki w rozgrywce” osiągnęły status prototypów.

Tak powstanie nowego działu zapowiedział Mike Belton:

„Podstawowym pryncypium Wargaming Nexus jest innowacja – w budowaniu zespołu, praktykach biznesowych, stosowanych technologiach i dostarczanych grach. Jesteśmy w trakcie tworzenia silnego kolektywu profesjonalistów z całego świata, którzy będą dobrze znali potrzeby i gusta graczy,”

Należycie do twórców potrzebujących wsparcie? Zgłoście się na [email protected]

Więcej o działaniach Wargamingu:

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper