Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.06.2019 13:34
Doom Remake 4
1321V

ZeniMax blokuje projekt upiększający klasycznego Dooma. Twórca pozostaje bezradny

Wielkie korporacje znane są nam z tego, że dość często blokują fanowskie modyfikacje projekty mające na celu odrestaurowanie wiekowych produkcji. Tym razem, nie będzie inaczej - niestety.

Doom Remake 4 to ambitny projekt mający na celu upiększenie klasycznego, wydanego w 1993 roku Dooma. Twórca regularnie chwalił się progresem swoich prac i patrząc na efekty, ciężko było nie być pod wrażeniem. Gra otrzymała nie tylko tekstury w wysokiej rozdzielczości, ale także trójwymiarowe modele oraz rendering bazujący na fizyce. Podrasowano również arsenał oraz mapy. 

DOOM Eternal na kapitalnym zwiastunie!

Niestety, komuś z ZeniMax nie spodobało się takie działanie na własną rękę i projekt został zablokowany. Zniknął z wszelkich dostępnych źródeł, a jego auto wydał w tej sprawie odpowiedni komunikat, wyjaśniający jego zachowanie: 

Z przykrością powiadamiam Was o zamknięciu strony i zakończeniu prac nad projektem. Otrzymałem od ZeniMaxu list, nakazujący wstrzymanie jakichkolwiek działań związanych z grą. Próbowałem, ale wyczerpałem wszelkie opcje ratunkowe. 

Moder skontaktował się z adwokatami, którzy uznali, że proces byłby możliwy do wygrania, jednak zbyt kosztowny dla twórcy. Szkoda, ale niestety w ten sposób kończy się próba samodzielnego podrasowania produkcji, należących obecnie do wielkich korporacji. 

Warto również przeczytać:

Doom SIGIL od Johna Romero z datą premiery.

DOOM Eternal w Edycji Kolekcjonerskiej to droga przyjemność. Znamy polską cenę

 

Tagi: Activision doom ID Software