Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.06.2019 13:38
Call of Duty 2020
509V

Call of Duty 2020 faktycznie przejęte przez Treyarch. Twórcy poszukują nowych pracowników

Treyarch stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Twórcy muszą w przeciągu najbliższego roku przygotować zupełnie nową odsłonę serii Call of Duty. Studio straciło rok ze względu na zawirowania w wewnętrznych zespołach Activision.

W połowie ubiegłego miesiąca wspominaliśmy o sporej ciekawostce. Activision wyrzuciło Sledgehammer Games i teraz Treyarch zostało zatrudnione do stworzenia gry na 2020 rok. Według wcześniejszego harmonogramu, deweloperzy powinni wrzucić swoją część Call of Duty dopiero w 2021 roku.

Call of Duty 2020 to teraz Black Ops 5. Activision wyrzuciło Sledgehammer

Problemy wewnętrzne Activision sprawiły, że Treyarch musi nadrobić ostatni rok. Twórcy podobno mają wykorzystać część aktywów stworzonych przez Sledgehammer Games, ale nie będzie to łatwe zadanie – poprzednia ekipa miała rozwijać grę w czasach Wojny w Wietnamie, a Treyarch nadal pracuje nad swoją serią i chce zaoferować Call of Duty: Black Ops 5.

Dotychczas nie mieliśmy oficjalnych informacji dotyczących zmian, jednak jak dostrzegli specjaliści z Charlieintel.com – Treyarch wrzuciło na swoją stronę nowe ogłoszenie o pracę. Autorzy potrzebują pracownika, który pomoże w okiełznaniu silnika pod „grę AAA nowej generacji na 2020 rok”.

Autorzy najwidoczniej nie powinni dodawać wymienionej wyżej daty, ponieważ po nagłośnieniu sprawy, usunięto ogłoszenie, a następnie wiadomość wróciła na witrynę, ale już oczywiście bez dopisku „2020”.

Konkretną wiadomość od Activision w sprawie Call of Duty 2020 możemy oczekiwać dopiero za rok. Teraz wydawca będzie skupiał się wyłącznie na promocji Call of Duty: Modern Warfare.

Więcej o Call of Duty:

Źródło: https://charlieintel.com/new-treyarch-job-listing-states-they-are-going-to-deliver-a-next-generation-aaa-title-in-2020/54659/

Tagi: call of duty 2020 Call of Duty: Black Ops 5 Sledgehammer Games Treyarch

Nie przegap