Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2019 19:00
Call of Duty: Modern Warfare
9570V

Call of Duty: Modern Warfare oficjalnie! Data premiery, zwiastun, nowy silnik, brak Season Passa i cross-play

Koniec czekania. Activision oraz Infinity Ward właśnie zapowiedziały nową odsłonę serii Call of Duty. Gracze mogą szykować się na Call of Duty: Modern Warfare, które zostało przygotowane na zupełnie nowym silniku.

Po wielu przeciekach, domysłach i niedopowiedzeniach – mamy to! Call of Duty: Modern Warfare zmierza jeszcze na aktualną generację i gracze mogą szykować się na sporą rewolucję w serii. W końcu otrzymamy grę przygotowaną na nowym silniku.

Call of Duty: Modern Warfare z krótką zajawką

Call of Duty: Modern Warfare – data premiery

Rok bez Call of Duty rokiem straconym, więc gracze mogą szykować pieniądze na Call of Duty: Modern Warfare. Gra zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych, a premiera odbędzie się 25 października. Tytuł zawiera w pełni zoptymalizowaną wersję dla komputerów klasy PC, która została opracowana we współpracy z firmą Beenox - gra będzie dostępna wyłącznie na Battle.net.

Tak jak zapowiadały przecieki – jest to w pewien sposób odświeżenie a zarazem hołd oddany całej serii Modern Warfare. Gracze mogą liczyć na mnóstwo odwołań do ulubionych produkcji, z których deweloperzy czerpali pełnymi garściami. Deweloperzy podkreślają, że jest to „całkowicie nowy tytuł”, który nie jest kontynuacją i nie jest prequelem. Gracze zostaną przeniesieni w sam środek współczesnego konfliktu zbrojnego, gdzie każda decyzja może zachwiać globalnym balansem sił.

„To zupełnie nowe Modern Warfare, zredefiniowane pod każdym względem. Tworzymy pełne emocji doświadczenie, inspirowane bieżącymi nagłówkami gazet, przedstawiającymi dzisiejszy świat jako rzeczywistość, w której nic nie jest czarno-białe, a granice pola bitwy są zatarte. Gracze dołączą do zróżnicowanej obsady składającej się z członków międzynarodowych sił specjalnych oraz bojowników o wolność i wezmą udział w intensywnych, porywających misjach rozgrywających się w ikonicznych europejskich miastach i cechujących się niezwykle chwiejną sytuacją polityczną obszarach Bliskiego Wschodu. Jest intensywnie, jest ekscytująco i nie możemy się doczekać, aż nasi fani przekonają się o tym w październiku”. - Dave Stohl, co-Studio Head w Infinity Ward.

Call of Duty Modern Warfare akcja

Call of Duty: Modern Warfare – zawartość i brak Season Passa

Powrót do korzeni nie był możliwy bez jednego – porządnej, pełnoprawnej i krwistej fabuły. Call of Duty: Modern Warfare oferuje pełną kampanię, która powinna trafić w gust graczy wyczekujących na coś nowego. Autorzy nie skupiają się tym razem wyłącznie na efektownych wybuchach, a chcą pokazać coś znacznie więcej. 

W grze oczywiście nie zabraknie trybu sieciowego, ale autorzy (jak zapowiadały przecieki) stawiają także na kooperację – tutaj otrzymamy specjalne misje. Aktualnie brakuje informacji dotyczących zombiaków oraz Battle Royale... Choć w tym wypadku informatorzy sądzą, że autorzy zrezygnowali z tych wariantów zabawy, by skupić się właśnie na fabule.

Należy tutaj na pewno zaznaczyć – Call of Duty: Modern Warfare zaoferuje pełne i darmowe wsparcie po premierze. Activision zrezygnowało z tradycyjnego Season Passa!

Call of Duty Modern Warfare żołnierze

Call of Duty: Modern Warfare – nowy silnik i cross-play

Spełniły się mokre sny wszystkich fanów Call of Duty, ponieważ seria w końcu przeskoczyła na nowy silnik. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ możemy sądzić, że ekipy zajmujące się uniwersum Activision już przygotowują podstawy pod next-geny. Nowa technologia zapewni zdecydowanie ładniejszą oprawę. 

W przypadku nowego silnika możemy oczekiwać „wciągającego i fotorealistycznego doświadczenia”:

"Nowa technologia wykorzystuje wszystkie najświeższe osiągnięcia w dziedzinie inżynierii wizualnej, w tym system fizyki pozwalający na najnowocześniejszą fotogrametrię; nowy, hybrydowy system strumieniowania oparty na płytkach; nowy system renderowania PBR; oświetlenie wolumetryczne; 4K HDR; NVIDIA ray-tracing (PC), a także nowy system generowania geometrii przez GPU i wiele więcej. Spectral rendering zaoferuje natomiast nowe spojrzenie na termiczne promieniowanie cieplne w grach i identyfikację podczerwieni zarówno odzwierciedlając termowizję, jak i noktowizję. Inwestycja w rozwiązania techniczne przekłada się na najnowocześniejszą animację i system kreacji kształtów, natomiast nowy zestaw narzędzi audio pozwala na pełną obsługę Dolby ATMOS na wspieranych platformach wraz z najnowszymi efektami symulacji dźwięku."

Activision mówi także wprost – chcemy rozgrywki cross-platformowej. Aktualnie jest to „cel” deweloperów, jednak możemy sądzić, że studio pracuje nad rozgrywką pomiędzy urządzeniami i takie przyjemności otrzymamy na premierę. Gracze mogą liczyć na wspólną zabawę na PC oraz konsolach – tutaj trudno wchodzić w szczegóły, ale wspomniana kooperacja wydaje się idealną opcją dla takich przyjemności.

„Każda decyzja projektowa została podjęta z myślą o naszych graczach. Wraz z premierą Modern Warfare podejmujemy kroki w celu zjednoczenia społeczności. Po pierwsze, mamy w planach wsparcie dla cross-playu pomiędzy PC i konsolami dla Modern Warfare . Po drugie, rezygnujemy z tradycyjnego karnetu sezonowego (season pass), by w zamian dostarczyć więcej bezpłatnych map, treści i wydarzeń dla wszystkich graczy. To dopiero początek – nadchodzi znacznie więcej”. - Patrick Kelly, Creative Director i co-Studio Head w Infinity Ward

Twórcy postawili tym razem na ciekawostkę związaną z progresją broni – punkty doświadczenia będziemy zdobywać jednocześnie w kampanii, trybie sieciowym oraz kooperacji.

Więcej o Call of Duty:

Tagi: Activision Call of Duty 2019 Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward