Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.05.2019 20:36
Call of Duty Black Ops
3120V

Call of Duty 2020 to teraz Black Ops 5. Activision wyrzuciło Sledgehammer

Call of Duty 2020 nie będzie grą Sledghammer Games. Activision wyrzuciło dotychczasowego dewelopera z roli głównej. Zamiast tego dostaniemy Call of Duty: Black Ops 5.

Wielkie zamieszanie w marce Call of Duty. Activision postanowiło złamać dotychczasowy schemat zmiany dewelopera co rok, by każda z ekip miała 3 lata na produkcję gry. W zeszłym roku dostaliśmy Call of Duty: Black Ops 4 od Treyarch, w tym roku czeka nas nowa odsłona (Modern Warfare 4) od Infinity Ward, a w 2020 roku mieliśmy dostać nową grę Sledgehammer Games.

Call of Duty Mobile z trybem Battle Royale. Zombi też trafią na urządzenia mobilne

Okazuje się jednak, że tak nie będzie. Jak donosi Jason Schreier, Activision postanowiło wyrzucić Sledgehammer z roli lidera i oddać powstającą grę ekipie Treyarch. Sledgehammer i Raven, którzy pracowali nad grą, oddelegowani zostali do pomocy głównej ekipie Treyarch. Dlaczego odebrano im grę? Źródła donoszą, że z kolejnymi tygodniami pojawiły się coraz większe zgrzyty między Raven i Sledgehammer, a sam projekt przez to cierpiał i wyglądał fatalnie.

Schreier napisał wprost, że w 2020 roku dostaniemy Call of Duty: Black Ops 5, które zabierze nas do czasów Zimnej Wojny i zaoferuje kampanię dla jednego gracza. Pomysł, nad którym pracowała ekipa Sledgehammer, w jakimś stopniu zostanie więc ocalony. Czy z tego ruchu są w Treyarch zadowoleni? Ponoć niektórzy nie, wskazując, że czeka ich ogromny crunch, gdyż na produkcję mają tylko dwa, a nie trzy lata. Inni są zachwyceni, głównie powrotem kampanii singlowej, której w Black Ops 4 brakuje.

Black Ops 5 zabrać ma nas prawdopodobnie do Wietnamu i zadebiutować jako cross-genowa gra na jesień 2020 roku na PS4/XOne i PS5/nowym Xboksie. Co ciekawe, włodarze Activision nie są zadowoleni z wyników finansowych Call of Duty: Black Ops 4 i zastanawiają się nad innym modelem zarobkowym. Padły pomysły przejścia na F2P i być może już w tegorocznym Modern Warfare zobaczymy pierwsze próby tego typu zagrywki.

Tagi: Activision call of duty: black ops 5 Treyarch

Nie przegap