Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.06.2019 18:42
Baldurs Gate III
3011V

Baldur's Gate 3 oficjalnie zapowiedziane! Za produkcje kolejnej części legendy odpowie Larian Studios

Wiecie jaka jest najważniejsza zasada przed wyruszeniem w drogę? Jeżeli w głowie zabrzmiał Wam głos zasłużonego, polskiego aktora - ta wiadomość powinna Was ucieszyć. Choć z wielką nadzieją, pojawiają się wielkie obawy.

Kiedy kilka dni temu w sieci pojawiła się grafika dająca nam, jak się okazało, słuszne skojarzanie z kultową serią Baldur's Gate, fani klasycznych rpg wstrzymali oddech. Co prawda od dłuższego czasu możemy zauważyć, że izometryczne tytuły oparte na Infinite Engine przeżywają renesans, ale po rzemieślniczo wykonanych odświeżeniach obu części Baldur's Gate (Wrota Baldura) przez studio Beamdog, wielu z miało apetyt na coś więcej.

Larian Studios pracuje nad tajemniczym projektem

I dostaniemy to, czego oczekiwaliśmy, ponieważ w sieci pojawił się zwiastun gry. Za produkcję Baldur's Gate III odpowiada Larian Studios, które oddało nam ostatnimi czasy rewelacyjne, obie części Divinity: Original Sin. Na wideo jesteśmy świadkiem brutalnej i szybkiej przemiany żołnierza "Płonącej Pięści" w łupieżcę umysłu, a dokoła widoczne są zgliszcza i zwłoki. Z całą pewnością tytułowe Wrota Baldura znów będą potrzebowały pomocy. Pozostaje nam czekać na pierwsze szczegóły, czy ponownie wcielimy się w dziecię Bhaala, czy też twórcy przygotowali dla nas coś zupełnie nowego. Z całą pewnością możemy spodziewać się dobrze wykonanego, klasycznego i drużynowego erpega. 

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam z zapartym tchem.

Warto przeczytać:

Nowa odsłona Divinity
Developer przypomina o rewelacyjnych ocenach swojej gry

Tagi: baldur's gate Baldur's Gate III Divinity: Original Sin 2 Larian Studios