Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.03.2019 17:21
Divinity: Fallen Heroes
1354V

Divinity: Fallen Heroes nową odsłoną w popularnej serii RPG

Miłośnicy serii Divinity od Larian mogą zacierać ręce. Studio ogłosiło zupełnie nową grę z uniwersum, która jest spin-offem, ale kontynuuje wydarzenia z Original Sin 2. Mowa o Divinity: Fallen Heroes.

Ekipa Larian rozbiła bank dwoma grami z serii Divinity: Original Sin. Nie powinno nikogo dziwić, że studio kuje żelazo, póki gorące i razem z ekipą Logic Artists prezentuje pierwszy spin-off. Divinity: Fallen Heroes kontynuuje wydarzenia z dwójki, oferując odrobinę zmienioną rozgrywkę.

Divinity: Original Sin 2 dostaje darmowe paczki z prezentami

Tak jak Divinity: Original Sin 2 był pełnoprawnym RPG-iem, tak Divinity: Fallen Heroes skupi się bardziej na walkach, aniżeli rozmowach i eksploracji. Oczywiście system walki pozostaje w większości taki sam, oferując opcje gry w kooperacji.

Oczywiście to nie tak, że studio porzuca narrację i bogaty system wiążący nasze decyzje z rozwojem historii. To pozostaje na miejscu, tylko podane będzie w odrobinę lżejszej formie. Skojarzenia z XCOM-em jak najbardziej wskazane.

Gra trafi na początek na PC-ty, ale Larian otwarcie mówi o planach wydania Divinity: Fallen Heroes na konsolach (jednak platformy docelowe nie zostały doprecyzowane).

Tagi: Divinity: Fallen Heroes Larian Studios Logic Artists pc wideo