Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.06.2019 15:00
frostpunk
918V

11bit Studios uchyla rąbka tajemnicy na temat następcy Frostpunk

Po ciepło przyjętym Frostpunk, rodzime 11bit Sudios nie zwalnia tempa. Powoli dostajemy pierwsze informacje na temat nowej gry, która sukcesywnie zaczyna nabierać kształtów. 

Wydany na początku zeszłego roku Frostpunk zebrał wysokie noty w recenzjach, osiągnął wysoki pułap sprzedaży i powoli szykuje się do sierpniowej premiery na konsolach obecnej generacji. Twórcom udało się utrzymać wysoki poziom osiągnięty przy This War of Mine i ani myślą by zwolnić tempo. 

Rewelacyjna sprzedaż Frostpunk

Project 8, bo tak zwie się tajemniczy, nadchodzący koncept znajduje sie obecnie w fazie pomiędzy pre-produkcją, a produkcją właściwą. Twórcom zależy, by tytuł zadebiutował jednocześnie zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach. Prace rozpoczęto zaraz po premierze Frostpunk, a 11bit Studios ponownie szykuje się do wydania czegoś w oparciu o inną mechanikę niż dotychczas. Jak jednak zapewniają, wciąż poczujemy, że w napędzie kręci nam się gra spod ich szyldu. 

Na temat nowego projektu wypowiedziała się Marta Fijak:

Dla ludzi, wspólnym mianownikiem This War of Mine i Frostpunk jest smutek, specyficzny, depresyjny klimat. Nie mogę się z tym zgodzić. Wspólnym mianownikiem tych gier jest doświadczenie płynące z sytuacji w jakiej się znajdujemy. Jedna mówi o tym co się dzieje z cywilami podczas wojny, a druga opowiada, jak daleko zajdziemy poszukując przetrwania. Kolejna nasz gra również ma takie znaczenie. Zadaje pytanie, które stanowi rdzeń mojego życia. 

Fijak zahaczyła również temat Project 8:

Ta nie jest smutna i depresyjna gra. To kolejna celebracja jednego z życiowych doświadczeń. Czegoś, co w mojej opinii jest bardzo ważne dla ludzi. Jesteśmy firmą tworzącą dojrzałe dzieła, więc nie oczekujcie tęczy. Chcemy, by ludzie po zagraniu w nasz tytuł zadali sobie pytania, które wskażą im nowe perspektywy w życiu.  

Jak się okazuje, mechanika użyta we Frostpunk nie jest odpowiednia do nowej gry. Jest to zupełnie inna para kaloszy, więc została ona znacznie przemodelowana. Project 8 będzie oczywiście najambitniejszym dziełem studia, ale nie możemy też oczekiwać czasu rozgrywki na poziomie sandboksa. To zupełnie nowe, inne doświadczenie niż w przypadku poprzednich tytułów. Kiedy zagramy? Realną datą premiery jest ponoć rok 2021.

Tymczasem premiera konsolowej edycji Frostpunk już w sierpniu:

 
Warto przeczytać:
Frostpunk z konsolowym portem
Rekordowe zyski 11bit Studios

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk