Frostpunk

Frostpunk

7,6
54 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS4 7.9
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Survival
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
24.04.2018
Europa:
24.04.2018
Polska:
24.04.2018
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Survival
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
24.04.2018
Europa:
24.04.2018
Polska:
24.04.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Frostpunk (PC)
8.0
Recenzja: Frostpunk (PC)
PC
Pokaż kolejne recenzje

Frostpunk - opis gry

Frostpunk to gra strategiczna z elementami survivalu wyprodukowana i wydana przez polskie niezależne 11 bit studios. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Frostpunk to gra strategiczna przywodząca na myśl gry pokroju Settlers, z tą wszakże różnicą, że w produkcji 11 bit studios mamy do czynienia z nieco bardziej fantastycznym settingiem. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości XIX wieku. Świat został skuty lodem, a temperatury spadają nawet do -100 stopni Celsjusza. W efekcie ludzkości stanęła na krawędzi. Nieliczni ocaleni gromadzą się wokół wielkiego generatora ciepła, gdzie budują miasto. Nasze zadanie polega na zarządzaniu grupą walczących o przeżycie ludzi.

Rozgrywka przywodzi na myśl wiele innych podobnych city builderów. Po pierwsze, ważne jest gromadzenie surowców, a zwłaszcza węgla, bez którego nie jest w stanie funkcjonować wspomniany generator. Do tego dochodzi też żywność, stal, drewno oraz rdzenie parowe będące sercem większości konstruowanych budynków. Jak przystało na gry survivalowe, surowców nie ma przesadnie dużo, dlatego powinniśmy mądrze gospodarować posiadanymi zasobami. Po drugie, nierzadko przychodzi nam podejmować ważkie decyzje, zarówno jeśli chodzi o sprawy bieżące, jak i wytyczanie bardziej dalekosiężnych planów. W tym pierwszym przypadku może chodzić o to, czy przyjąć grupkę ocalałych dobijających się do wrót miasta (przyjęcie ich będzie moralnie słuszne, lecz w ten sposób zaburzymy z trudem budowaną równowagę), w drugim o ustalanie praw regulujących życie całej społeczności (to, jak będzie wyglądać praca, opieka medyczna i inne aspekty postapokaliptycznej codzienności). W tym kontekście warto wspomnieć, iż we Frostpunk zaimplementowano także system pozwalający rozwijać technologię. Z czasem otrzymujemy dostęp do najróżniejszych cudów techniki, np. automoty czy statki powietrzne.

Twórcy przygotowali kilka stopniu trudności i kilka scenariuszy. Po premierze ich liczbę zwiększano za sprawą dlc.

Wideo - Frostpunk

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper