Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 12:25
Frostpunk
1666V

Frostpunk z gigantycznym zainteresowaniem. Wielki sukces 11bit studios

Twórcy Frostpunk ujawnili kompletne dane dotyczące sprzedaży gry, a jednocześnie przedstawili kilka ciekawostek. To wyjątkowy sukces 11 bit studios.

Frostpunk trafił aktualnie wyłącznie na komputery osobiste, ale możemy mieć pewność, że autorzy pracują nad dodatkowym wydaniem. Edycja na PlayStation 4 i Xboksa One zadebiutuje w niedalekiej przyszłości

Frostpunk: Console Edition oficjalnie. Gra zmierza na PlayStation 4 i Xbox One

Frostpunkiem zainteresowało się już 1,4 mln graczy na całym świecie. Jest to wyjątkowy sukces rodzimego studia, które systematycznie dostarcza na rynek unikatowe i świetne produkcje.

Studio postanowiło przedstawić również kilka statystyk oraz wspomniało o pewnej ciekawostce – Marek Ziemak (producent odpowiedzialny m.in. za Moonlighter) nigdy nie był wyjątkowy w dbaniu o ekonomię. Napotkał on nawet na problemy z najłatwiejszym trybem zatytułowanym „Spokój”, więc deweloperzy postanowili go wyróżnić – Ikona osiągnięcia “Cześć, Marek!” przedstawia zirytowanego producenta.

Tak prezentują się dodatkowe informacje dotyczące gry:

  • Frostpunk sprzedał ponad 1.4 miliona kopii na PC
  • Koszty produkcji gry zwróciły się po 66 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży
  • 43.8% graczy ukończył główną kampanię
  • 59% graczy wybrało ścieżkę religii
  • 2.9% graczy poniosło porażkę grając w trybie Spokój (tak jak producent Marek)

Autorzy podkreślają, że to nie koniec atrakcji i zamierzają dalej rozwijać Frostpunk. Dodatkowe informacje z infografiki znajdziecie w naszej galerii.

Warto przeczytać:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 bit studios Frostpunk wyniki sprzedaży