Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.06.2019 18:53
PlayStation 5 z nowym patentem ulepszającym działanie gier w kompatybilności wstecznej
3604V

PlayStation 5 z nowym patentem ulepszającym działanie gier w kompatybilności wstecznej

Przed kilkoma dniami, Sony zaktualizowało patent dotyczący wstecznej kompatybilności PlayStation 5. Wraz z nowymi zapisami, wypłynęło kilka interesujących faktów na temat nowej konsoli Sony. 

Jak możemy przeczytać, na początku procesu, PlayStation 5 jest w stanie dostosować się sprzętowo tak, by zagwarantować nam stabilność działania na takim samym poziomie jak w przypadku PlayStation 4. Sprzęt będzie w stanie zmieniać m in. częstotliwość taktowania procesora. 

Wyższa wydajność nowej konsoli Sony dzięki Radeon Navi.

Jest to o tyle istotna i zasadnicza zmiana, ponieważ mocniejsze podzespoły nie gwarantują nam od razu lepszego, bądź nawet takiego samego działania gier stworzonych na inny sprzęt. Dzięki temu zabiegowi, twórcy oszczędzą czas na optymalizację danego tytułu i konsola wykona tę pracę samodzielnie. 

Dalsze informacje są równie ciekawe, bowiem wynika z nich, że developer będzie w stanie szybko sprawdzić, czy dany tytuł będzie w stanie korzystać z większych zasobów mocy PlayStation 5. Nieoficjalnie mówi się, że Sony chciałoby uzyskać efekt zwiększenia liczby klatek na sekundę w wybranych tytułach. Z całą pewnością znacznemu skróceniu ulegną czasy wczytywania, co można już zaobserwować choćby przy grze Spider-Man (2018)

Jeśli jesteście ciekawi - w galerii znajdziecie grafikę wyjaśniającą patent, a tu macie wszystko opisane.


 

Źródło: http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-adv.htm&r=1&f=G&l=50&d=PTXT&p=1&S1=(cerny+AND+sony)&OS=cerny+AND+sony&RS=(cerny+AND+sony)

Tagi: backward compatibility next gen PlayStation 4 PlayStation 5 Sony