Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.05.2019 10:23
Microsoft e3 2019
1638V

Co szykuje Microsoft na E3 2019?

Microsoft na E3 2019 ma sporą szansę zgarnąć uwagę świata na siebie i swoje produkcje. Jako jedyni z wielkiej trójki organizują konferencję, więc będą mieli co pokazać. Czego możemy się po nich spodziewać?

Pośród wielu plotek i spekulacji, swoje typy postanowił przedstawić dobrze obeznany z planami Microsoftu Jez Corden z Windows Central. Zaznacza on, że to nie są przecieki, a tylko i wyłącznie jego spekulacje oparte o wiedzę, którą posiada. Co więc szykuje Microsoft na E3 2019?

Xbox Game Pass oficjalnie na PC! Microsoft przedstawia usługę

Poza grami 3rd party, które pojawią się na 100% na konferencji Microsoftu, powinniśmy zobaczyć przede wszystkim konkretny pokaz Gears 5. Pojawić ma się także Halo Infinite (zwiastun + pokaz rozgrywki), które zaimplementuje pewne elementy gatunku RPG. Gra oczywiście pojawić ma się na Xboksie i PC. Forza Horizon 4 doczeka się nowego DLC, ale nie będzie to nowa lokacja, a tematyczny dodatek pokroju Hot Wheels.

Rare poza rozwojem Sea of Thieves pracuje nad zupełnie nową marką, która skupić ma się na rozgrywce sieciowej. Niestety — nie dostaniemy od nich ani Conkera, ani Banjo. Za to Battletoads (2019) ma sporą szansę, by się wreszcie pojawić. Podobnie jak gry inXile i Obsidianu - Wasteland 3 i The Outer Worlds. Ninja Theory pracuje za to nad nową grą, która skupia się na sieciowej rywalizacji i Corden mówi, że przypomina ona For Honor i Absolvera. Pojawi się też Age of Empires, choć raczej odświeżona dwójka i trójka, gdyż Relic ponoć nie jest jeszcze gotowe by pokazać Age of Empires IV.

Corden zdradził także co nieco informacji o nowych konsolach. Te mają działać na zupełnie nowym systemie operacyjnym — Windows Core OS, oferując design korzystający ze wzornictwa nazywanego Fluent. Całość ma być uproszczona i działać sprawnie. Konsole będą w pełni kompatybilne z Xboksem One. Corden podejrzewa też, że znaczna część gier na start nowego Xboksa będzie cross-genowa, a tylko parę gier pojawi się wyłącznie na nowym Xboksie i będzie to związane z niektórymi opcjami Core OS.

A na jakie gry i zapowiedzi wy czekacie najmocniej?

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-e3-2019-predictions-expectations

Tagi: e3 2019 Microsoft