Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2019 22:30
Loki MCU
2420V

Seriale Disney+ z bezpośrednim wpływem na Marvel Cinematic Universe

Disney zamierza odpowiednio zadbać o swoje seriale z uniwersum Marvela. Twórcy tym razem otrzymają możliwość kreowania kanonicznych historii, które będą miały duży wpływ na całe Marvel Cinematic Universe.

Marvel Cinematic Universe od dawna jest rozwijane przez liczne seriale, jednak dotychczas produkcje ABC, Netflixa, Hulu oraz Freeform nie miały wielkiego wpływu na filmy. Były to niekanoniczne historie, które widzowie filmów mogli bez problemu omijać.

Marvel's Avengers zapewni mocną historię i kooperację

Zupełnie inną sytuację zobaczymy w przypadku opowieści kreowanych przez Disney+. Mary Livanos oraz Kelly Sue – kolejno producentka i scenarzystka „Kapitan Marvel” – potwierdziły, że nowe seriale odegrają znaczącą rolę w całym Marvel Cinematic Universe:

„Będą one miały w bardzo realny sposób bezpośredni wpływ na resztę Marvel Cinematic Universe”.

Ta sytuacja otworzy twórcom możliwość opowiedzenia dodatkowych historii, które będą kanoniczne i do których następnie będą mogli odwoływać się w filmach. Jest to na pewno świetna wiadomość, ponieważ seriale mają przedstawiać historie dodatkowych bohaterów – już teraz zapowiedziano opowieści Lokiego, Falcona i Zimowego Żołnierza (wspólnie) oraz Scarlet Witch z Visionem (wspólnie).

Sytuacja wpłynie także na widzów, którzy będą zmuszeni do oglądania odcinkowych historii, by lepiej zrozumieć wszystkie wątki przedstawione w filmach... A pewnie możemy także liczyć na ciekawe relacje pomiędzy kinowymi opowieściami a projektami przygotowanymi dla Disney+.

Więcej o Avengersach:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/05/30/marvel-disney-shows-will-directly-affect-the-mcu

Tagi: disney disney+ marvel marvel cinematic universe

Nie przegap