Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.04.2019 08:04
Avengers: Koniec gry
1566V

Avengers: Koniec gry z rekordowym otwarciem w Polsce

Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak Avengers: Koniec gry poszło w trakcie weekendu w USA. Teraz pora na pierwsze wieści z Polski.

W Stanach Zjednoczonych "Avengers: Koniec gry" pobiło poprzedni rekord otwarcia, ustanowiony przez "Avengers: Wojnę bez granic", który wynosił 257,7 mln dolarów. "Avengers: Koniec gry zgarnęło w analogicznym okresie aż 350 mln dolarów.

Recenzja Avengers: Koniec gry na PPE.pl

Dane płynące z polskiego rynku są równie imponujące. Obraz Marvela obejrzało od środy do niedzieli w rodzimych kinach 815 tysięcy osób.

Już teraz zanosi się na to, że "Koniec gry" bez trudu pobije wyniki zanotowane w polskich kinach przez "Wojnę bez granic". Na ten drugi film sprzedano bowiem w naszym kraju łącznie 1,225 mln biletów. Wg amerykańskiego serwisu Deaddline finalna przygoda "Avengersów" ustanowiła w Polsce i Słowacji rekord otwarcia w historii filmów o superbohaterach.

Globalnie szacuje się, że Avengers: Koniec gry wygenerowało już 1,222 mld dolarów z tytułu sprzedaży kinowych biletów (z czego aż 350 mln przypada na USA i 330 mln dolarów na Chiny).

Przy okazji zachęcam do lektury naszej recenzji filmu.

Źródło: https://deadline.com/2019/04/avengers-endgame-opening-weekend-record-global-china-international-box-office-1202601752/

Tagi: avengers film kino polska

Nie przegap