Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2019 14:33
Vampire: The Masquerade
956V

Nowy Vampire: The Masquerade powstaje w iFun4all. Polacy otrzymali szansę na rozwój marki

Uniwersum Vampire: The Masquerade zostanie wkrótce rozszerzone przez trzy nowe gry. Nad jednym tytułem pracują Polacy i premiera tytułu odbędzie się już wkrótce! Poznajcie szczegóły.

Nie tylko Paradox Interactive oraz Big Bad Wolf rozwijają markę Vampire: The Masquerade. Polskie iFun4all także otrzymało szansę pracy nad znanym IP. Twórcy nabyli licencję i jeszcze w tym roku zaoferują graczom nową produkcję.

Ritual: Crown of Horns to dynamiczna i krwawa gra

Premiera wciąż tajemniczego Vampire: The Masquerade od krakowskiego studia odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Ifun4all podpisało bardzo korzystną umowę, dzięki której twórcy mogą opłacić licencję dopiero po wydaniu gry:

„Wynegocjowane przez iFun4all warunki minimalizują obciążenie finansowe spółki z tytułu nabycia licencji, na co wpływ ma zagwarantowana możliwość rozliczenia zapłaconej opłaty licencyjnej z udziałem, jaki przysługiwać będzie Paradox w zysku ze sprzedaży projektu. Dodatkowo założone terminy płatności przypadają dopiero po premierze komercyjnej tytułu, a gamedeveloper sam zadecyduje o możliwościach wydawniczych tworzonego tytułu. Umowa została zawarta na okres 3 lat, bez ograniczeń terytorialnych”

Należy podkreślić, że seria Vampire: The Masquerade jest aktualnie rozwijana przez kilka ekip, których pozycje nie muszą się łączyć, ale mają stanowić „spójną i uzupełniającą się całość”. Jest to bez wątpienia ciekawa wiadomość, która pokazuje, że iFun4all może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć.

„Zawarcie tej umowy jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy w stanie skłonić do współpracy liczącego się na rynku, globalnego partnera. Jako jedyne studio w Polsce byliśmy w stanie przekonać Paradox, że potrafimy stworzyć grę, która zasługuje na to, by być elementem globalnego brand planu 'Vampire: The Masquerade'. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że stworzymy w pełni licencjonowaną grę, która, mamy nadzieję, trafi w gusta milionów fanów Wampira i Świata Mroku na świecie" - powiedział prezes IFun4all Michał Mielcarek

Nowe Vampire: The Masquerade od iFun4all zadebiutuje na PC oraz Nintendo Switchu.

Polecamy:

Źródło: https://www.money.pl/gielda/ifun4all-ma-licencje-na-wydanie-gry-bazujacej-na-ip-vampire-the-masquerade-6383656076646529a.html

Tagi: