Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.01.2018 13:59
Far Peak to nowa gra twórców Serial Cleaner. Krakowianie skupiają się na himalaizmie
926V

Far Peak to nowa gra twórców Serial Cleaner. Krakowianie skupiają się na himalaizmie

Po bardzo pozytywnym odbiorze Serial Cleaner, iFun4all postanowiło zaprezentować kolejną produkcję. Twórcy tym razem skupią się na tematyce himalaizmu i gra została zainspirowana prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów.

Far Peak to psychologiczna gra przygodowa z elementami strategii oraz survivalu, za którą odpowiada krakowskie studio iFun4all. Produkcja podejmuje tematykę himalaizmu i została umiejscowiona w latach 80-tych XX wieku.

Serial Cleaner zbiera pozytywne opinie. Premierowy zwiastun zachęca do produkcji

Twórcy z Krakowa zdecydowali się przygotować grę, która kładzie nacisk nie tylko na scenerię oraz mechanikę rozgrywki, ale również na realne ukazanie relacji międzyludzkich oraz trudnych decyzji natury etycznej. Tytuł powstał na bazie wcześniej rozwijanego projektu Blind'n'Bluff, jednak autorzy zdecydowali się go znacząco rozbudować.

„W trakcie prac nad Blind'n'Bluff  nauczyliśmy się bardzo dużo. Jednak w obecnych realiach rynkowych prosty platformer, nawet prezentujący wysoki poziom graficzny, nie posiadał wystarczającej wartości i nie odzwierciedlał faktycznych możliwości studia. Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki. Praca nad Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie”

Tak o grze wypowiedział się Michał Mielcarek, CEO firmy iFun4all. Jednocześnie mogę wspomnieć, że Far Peak nie tylko wykorzystuje fragmenty kodu oraz animacji opracowanych dla Blind'n'Bluff, ale przede wszystkim zmodyfikowaną na jego potrzeby technologię Real World Data.

iFun4all prowadzi prace badawczo-rozwojowe w ramach programu GameINN, który właśnie koncentruje się na wykorzystaniu informacji ze świata rzeczywistego i dzięki Real World Data dane w realny sposób wpływają na rozgrywkę.

Studio pracuje jednocześnie nad trzema grami, a premiery dwóch odbędą się jeszcze w 2018 roku. Deweloperzy aktualnie nie potwierdzili platform Far Peak, ale możemy spodziewać się, że podobnie jak Serial Cleaner, gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch i komputery osobiste.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Far Peak iFun4all zapowiedź