Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2019 07:00
Grand Theft Auto V
6351V

GTA 5 z ray tracingiem. Świetny pokaz możliwości

Gracze coraz śmielej ulepszają i tym samym upiększają znane produkcje. Jeden ze śmiałków postanowił sprawdzić, jak wyglądałoby GTA 5 odpicowane przez ray tracing. Pokaz gry wygląda świetnie.

Nie możemy oczywiście liczyć na pełne wsparcie ray tracingu w między innymi Grand Theft Auto V, ale dzięki aplikacji Reshade możemy sprawdzać, jak śledzenie promieni w czasie rzeczywistym może wyglądać w wielu tytułach.

GTA V nadal dominuje, sprzedaż Red Dead Redemption 2 znacząco zwolniła

Pascal Gilcher zajmuje się przygotowaniem nowej wersji Reshade. Najnowsze oprogramowanie znajduje się aktualnie w fazie alfa, ale nawet w tej sytuacji pozwala na włączenie efektu ray tracingu we wszystkich tytułach obsługujących DX9, DX10 i DX11.

Projekt jest nadal rozwijany, więc pojawiają się liczne problemy – przykładowo z obliczaniem obiektów znajdujących się za wzrokiem gracza – ale nawet w tej sytuacji trudno nie docenić propozycji. Zainteresowani muszą oczywiście liczyć się z niedogodnościami związanymi ze spadkami wydajności, ale bez wątpienia jest to spora ciekawostka.

Reshade jest dostępne dla wszystkich Patronów, którzy zapłacą przynajmniej 20 dolarów. Na deser zobaczcie jeszcze dwa dodatkowe materiały.

Polecamy:

Źródło: https://wccftech.com/grand-theft-auto-v-looks-rather-incredible-raytraced/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North

Nie przegap