Red Dead Redemption 2. Były pracownik Rockstar Games wspomina o wersji na PC

Gry
2138V
Red Dead Redemption 2. Były pracownik Rockstar Games wspomina o wersji na PC
Igor Chrzanowski | 12.05.2019, 09:22

Red Dead Redemption 2 jest grą wręcz wybitną i jasno pokazuje, że na Rockstar Games zdecydowanie zasługuje na taką renomę jaką ma obecnie. Niestety tak jak wszystkie poprzednie odsłony westernowej sagi, tak i "dwójka" nie ukazała się jeszcze na komputerach osobistych. Istnieje jednak coraz więcej poszlak wskazujących na to, że taki stan rzeczy ma się zmienić.

Po wpadce popełnionej przy GTA IV, ekipa Rockstar Games woli za każdym razem upewnić się, że przygotowywane przez nich dzieło jest perfekcyjnie zoptymalizowane w wersji na PC, dlatego między innymi na zapowiedź komputerowego GTA V czekaliśmy blisko 2 lata.

Wolfenstein: Youngblood nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store

Teraz przy Red Dead Redemption 2 nikt nie może mieć pewności, że firma "i tak w końcu to wyda", bo jak dobrze wiemy, pierwsze Red Dead Redemption wciąż nie doczekało się oficjalnego wydania na blaszaki. Niemniej jednak fantazja i wiara ponosi graczy wyszukujących w Sieci najmniejszego nawet skrawka informacji na temat przygód Artura Morgana na PC.

Teraz dotarli oni do profilu w serwisie Linkedin jednego z byłych pracowników R*, który to odpowiedzialny był za programowanie systemów opartych na fizyce. W sekcji doświadczenia zawodowego niejaki Nan Ma napisał, iż pracował przy takich dziełach Rockstara jak:

  • Grand Theft Auto V NG (PS4, XB1, PC)
  • Grand Theft Auto V NG Online (PS4, XB1, PC)
  • Grand Theft Auto V (360, PS3)
  • Grand Theft Auto V Online (360, PS3)
  • Max Payne 3 (360, PC, PS3)
  • Red Dead Redemption 2 (PS4, XB1, PC) - jak widać wspomina tu o pecetowej konwersji niesamowitego westernu.

Może wydawać się, że nie ma to znaczenia, bo przecież mógł się pomylić i wpisać "PC" z tak zwanego rozpędu, jednakże Linkedin jest portalem, który jest brany bardzo na poważnie przez ewentualnych pracodawców, więc nikt nie wypisuje tam nieprawdziwych informacji. Zwłaszcza jak zaszedł już tak wysoko i ma własne studio. 

Warto zerknąć:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: https://www.pcgamer.com/red-dead-redemption-2-for-pc-appeared-on-a-physics-programmers-linkedin-page/?utm_content=buffer478ed&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamer

Komentarze (131)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper