GTA V nadal dominuje, sprzedaż Red Dead Redemption 2 znacząco zwolniła

Gry
1711V
GTA V nadal dominuje, sprzedaż Red Dead Redemption 2 znacząco zwolniła
Musiol | 14.05.2019, 09:35

Sprzedaż Red Dead Redemption 2 wyhamowała i nie jest tak imponująca, jakby chciało tego Rockstar Games. Ekip za to może być zadowolona z wyniku Grand Theft Auto V.

Wyniki finansowe Take Two przyniosły nam odpowiedź, czy Red Dead Redemption 2 sprzedaje się dobrze i czy ma szansę choć w połowie osiągnąć taki sukces jak piąta część GTA. Wychodzi na to, że nie za bardzo, bo sprzedaż gry znacząco zwolniła od ostatniego kwartału.

Civilization 6 na Switchu wielkim sukcesem Take Two

Take Two w swoim raporcie fiskalnym ujawniło, że do tej pory sprzedano 24 miliony kopii Red Dead Redemption 2, z czego tylko milion w ostatnich trzech miesiącach. Pokazuje to, że poza początkowym zainteresowaniem, gracze nie rzucając się tak chętnie na przygody Arthura Morgana, jak niektórzy sobie wyobrażali. Z drugiej strony, Strauss Zelnick z Take Two przyznał, że Red Dead Redemption 2 sprzedaje się lepiej, niż zakładano.

Konferencja finansowa przyniosła nam także zapowiedź wyjścia z fazy beta Red Dead Online. To ma nastąpić jeszcze w tym kwartale, co poprzedzone będzie kolejnymi aktualizacjami. Niemniej, tryb ten na pewno nie jest tak rozchwytywany, jak sieciowa rozgrywka w GTA V, która napędza sprzedaż gry.

Samo Grand Theft Auto V dobiło do 110 milionów sprzedanych kopii w sześć lat od pierwszej premiery gry. Ogromna w tym zasługa GTA Online, które co chwila przeżywa kolejną młodość za sprawą pomysłów osób streamujących grę.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: własne

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper