Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.05.2019 19:35
PlayStation 5 w listopadzie 2020
2147V

Hideki Yasuda twierdzi, że PlayStation 5 pojawi się w listopadzie 2020

Jeden z analityków branżowych, Hideki Yasuda, podzielił się swoimi przewidywaniami dotyczącymi premiery PlayStation 5 i szczegółami z nią związanymi. 

To, że PlayStation 5 się zbliża, wiemy na pewno. Jakiś czas temu poznaliśmy też mnóstwo szczegółów związanych ze specyfikacją przyszłej generacji ze stajni Sony. Jest jednak element, którego nie zdradzono, a którego poznanie jest dla wielu ważniejsze, niż sama funkcjonalność konsoli. Chodzi oczywiście o datę premiery. 

PlayStation 5 i Xbox Anaconda w 2020 roku? AMD wspomina o premierze

Jedną z osób, które starają się odpowiedzieć na to zagadnienie jest analityk z Instytutu Ace Research, Hideki Yasuda. Według jego kwartalnych badań nad biznesem Sony PlayStation 5 zadebiutuje na rynku w listopadzie 2020 roku. Co więcej, twierdzi, że cena wyniesie $ 499.

Pan Yasuda poszedł o krok dalej niż inni i postanowił "zdradzić" także poziom sprzedaży konsoli. Jak mówią jego analizy, w pierwszym roku podatkowym sprzeda się około 6 milionów sztuk, a w ciągu drugiego kolejne 15 milionów

Oczywiście, na rzeczone wyliczenia należy brać sporą poprawkę i podchodzić do nich z racjonalnym dystansem. Nawet, jeśli są to przewidywania warte więcej niż przeciętnego gracza, to jednak wciąż przewidywania. Niemniej, biorąc pod uwagę daty premier poprzednich konsol Sony, przyszłoroczny listopad wydaje się całkiem prawdopodobny. Kolejne miesiące pokażą, ile prawdy było w analizach Yasudy.

Więcej o PlayStation 5 przeczytasz tutaj: 

Źródło: https://gamingbolt.com/playstation-5-predicted-to-release-november-2020-cost-499-by-japanese-analyst

Tagi: analiza Hideki Yasuda playstation 5

Nie przegap