Borderlands 3 w szczegółach. Gameplay, informacje i konkrety

News
2034V
Borderlands 3 w szczegółach. Gameplay, informacje i konkrety
Wojciech Gruszczyk | 01.05.2019, 19:51

Gearbox Software w końcu zaprezentowało Borderlands 3. Gra wygląda fantastycznie i sympatycy marki mogą zacierać rączki. To będzie jedna z najważniejszych premier 2019 roku.

Borderlands 3 zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Premiera odbędzie się 13 września i dzisiaj otrzymaliśmy pełną prezentację rozgrywki.

Live-stream z Borderlands 3 

Borderlands 3 to bronie, bronie i bronie

Gearbox Software doskonale zdaje sobie sprawę, który z elementów serii najbardziej kręci graczy – wielkie giwery. Borderlands 3 ponownie pozwoli graczom zbierać tonę sprzętu, ale teraz niektóre zabawki zaoferują różnorodne tryby – przykładowo pistolet może posiadać normalną amunicję lub małe pociski. Podczas rozgrywki otrzymamy także możliwość wymiany niektórych elementów, by mieć pewność, że korzystamy z odpowiedniej zabawki.

Studio przygotowało ogromny arsenał – podczas rozgrywki trafimy na przykładowo jednorazowe bronie z nogami, które działają niczym biegające wieżyczki lub skorzystamy z odbijających się od ścian granatów.

Borderlands 3 zaoferuje nowy poziom kooperacji

Deweloperzy postanowili w znaczący sposób rozbudować kooperację. Teraz każdy gracz będzie zdobywał sprzęt na „własny rachunek” i nie chodzi tutaj tylko o brak kradzieży. W Borderlands 3 skorzystamy z "Loot Instancing", czyli systemu, który pozwoli graczom zawsze zdobywać giwery na odpowiednim poziomie. W rezultacie pomagając znajomemu na mniejszym LVL nie musimy się martwić, że wypadną nam słabe gnaty. Studio zaoferuje także „Classic Mode”, który pozwoli na normalne zbieranie sprzętu.

Borderlands 3 rozwój postaci na... Znanych zasadach

Podczas prezentacji zobaczyliśmy w akcji Amarę – drzewko umiejętności nie różni się znacząco od systemu znanego z poprzedniej odsłony. Gracze będą wybierać zdolności w trzech zestawach i za każdym razem drzewko zostanie zakończone potężną umiejętnością. Większość postaci może posiadać jedna aktywną zdolność – jedynie Zane, gdy zrezygnuje z granatów, skorzysta z dwóch mocy. Twórcy pozwolą nam wybierać opcjonalne rozszerzenia oraz modyfikatory do skilli.

Borderlands 3 zaoferuje własną bazę wypadową

Gearbox Software już wcześniej zapowiedziało możliwość podróżowania pomiędzy planetami i teraz otrzymaliśmy mały przedsmak nowej funkcji. Gracze skorzystają z „Sanktuarium”, czyli specjalnego statku kosmicznego, który pozwoli przemieszczać się pomiędzy lokacjami, a jednocześnie miejscówka jest naszym „domem”. To tutaj znajdziemy swój sprzęt, skorzystamy z ulepszeń, kupimy nowe giwery, ustawimy swoje nagrody na wirtualnej półce, a jednocześnie spotkamy kultowe postacie – Maya może wpaść do nas na herbatkę...

W trakcie prezentacji zobaczyliśmy Promethea – miasto neonów, który jest domem dla Atlas Corporation.

Borderlands 3 pierwsze wrażenia? WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ!

Napływają właśnie pierwsze wrażenia od dziennikarzy, którzy mogli zapoznać się z grą i... W sumie tego mogliśmy się spodziewać. Borderlands 3 to Borderlands, ale gra oferuje więcej wszystkiego. Skorzystamy z większej liczby broni, pojazdów, typów misji, a dostępnego sprzętu jest po prostu mnóstwo.

System strzelania nie zmienił się znacząco od poprzednich odsłon – to nadal niezwykle satysfakcjonująca rozgrywka, która wygląda efektownie i w tym wypadku każdy strzał w głowę dosłownie cieszy. Loot sypie się gęsto, często można natrafić na świetny sprzęt, a gracze są zachęcani do zmiany taktyk i giwer, bo cały czas wpadamy na coś nowego.

Matt Cox, główny projektant, podkreślił, że autorzy postawili na swój styl:

„Zdajemy sobie sprawę, że teraz jest o wiele więcej produkcji z gatunku lootshooterów, które zdecydowały się na własne wariacje. Sądzę, że najlepszą decyzją, jaką podjęliśmy jest pozostanie Borderlandsami i podwojenie liczby rzeczy, które robiliśmy tak dobrze. Ludzie są gotowi na więcej Borderlands, ale także na większą i lepszą produkcję. Trzymanie się naszej broni to nasza najlepsza strategia.”

Borderlands 3 w skrócie? WIĘCEJ!

 • Teraz niemal każda broń posiada alternatywny tryb strzelania.
 • System „Loot Instancing” odświeża kooperację, ponieważ pozwala zdobywać sprzęt na swoim poziomie doświadczenia – teraz nie będziemy schylać się po słabe gnaty.
 • Grę przejdziemy całą w kooperacji.
 • Zdolności można rozbudowywać za pomocą rozszerzeń.
 • Elementy otoczenia można niszczyć, więc nie możemy się wiecznie chować za małym płotkiem.
 • Twórcy pozwolą rzucić w przeciwników beczką, którą następnie zniszczymy.
 • Bohater może korzystać ze ślizgów.
 • Bohaterowie niezależni mogą ożywić gracza, ale my także musimy podnosić SI.
 • Borderlands 3 zaoferuje „tonę bossów”. Autorzy skupili się na stworzeniu dużych wrogów, którzy mają zapewnić nam sporo frajdy podczas starć.
 • Sanktuarium 3 to statek kosmiczny, który jest jednocześnie bazą wypadową. Gracze mogą za jego pomocą podróżować na nowe planety.
 • W Sanktuarium 3 stworzymy ścianę z trofeami (zabite bestie).
 • Sanktuarium 3 nie pozwoli graczom na zgubienie ciekawego sprzętu. Statek przechwytuje „zagubione łupy” i pozwala przejrzeć bronie w bazie.
 • Pojazdy posiadają mnóstwo opcji personalizacji. Gracze mogą zmienić kolor, uzbrojenie, a nawet materiał, z którego zostały wykonane maszyny.
 • Postacie posiadają jedną aktywną umiejętność – jedynie Zane może zrezygnować z granatów i posiadać dwa skille.
 • W automatach do amunicji za pomocą jednego przycisku zgarniemy cały zestaw.
 • Borderlands 3 zapewni mnóstwo najróżniejszych broni – biegające giwery, naprowadzające pociski, granaty odbijające się od ścian? To tylko początek.
 • Borderlands 3 nie oferuje gry offline – zawsze musisz być podłączony do serwerów.
 • W tytule nie znajdą się mikrotransakcje... Choć prawdopodobnie kupimy przedmioty do personalizacji. 
 • Gearbox Software planuje rozszerzenia.

Borderlands 3 to największa odsłona serii. Studio planuje przygotowanie rozszerzeń, ale pozycja nie otrzyma mikrotransakcji wpływających na gameplay. Gra zostanie zaprezentowana na między innymi E3 oraz gamescomie – Gearbox Software chce przedstawić produkcję szerokiej publiczności.

Warto spojrzeć:

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych