Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2019 15:59
Borderlands 3
2224V

Borderlands 3 we wrześniu. Ekskluzywnie na Epic Games Store!

Koniec z domysłami. Borderlands 3 oficjalnie pojawi się w sklepie Epic Games Store już we wrześniu. Gearbox Software właśnie potwierdziło ostateczną datę premiery oczekiwanego Borderlands 3. Jednocześnie studio zapowiedziało ekskluzywną relację z Epic Games. Podpisana umowa sprawi, że gra zadebiutuje wyłącznie w jednym sklepie na PC.

Poznaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące premiery Borderlands 3. Twórcy odkryli karty i już wkrótce zaprezentują czystą rozgrywkę – gameplay zostanie pokazany 1 maja.

Borderlands 3 z okładką roku 2019

Borderlands 3 - data premiery i ekskluzywność Epic Games Store 

13 września odbędzie się premiera Borderlands 3. Gra Gearbox Software zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych, ale jednocześnie potwierdziły się plotki dotyczące ekskluzywnej relacji z Epic Games.

Epic Games dogadało się z Gearbox Software (lub Take-Two) i na mocy podpisanej umowy Borderlands 3 będzie dostępne do kwietnia 2020 roku wyłącznie w jednym, cyfrowym sklepie na PC – Epic Games Store. Nie zmieni to sytuacji na konsolach, jednak nie trudno odnieść wrażenia, że Epic zgarnia coraz to ciekawsze produkcje... Dodatkowo gracze na PC na początku otrzymają dodatki wyłącznie na Epic Games Store – w tym wypadku mówimy o sześciomiesięcznej ekskluzywności.

Prezes 2K David Ismailer zapowiedział sytuację następującymi słowami:

"Naszą misją, poza dostarczaniem najbardziej wciągających i urzekających doświadczeń rozrywkowych, jest przyjęcie nowych platform dystrybucji, które przyczynią się do naszych wysiłków na rzecz zwiększenia popularności Borderlands 3"

Randy Pitchford – dyrektor generalny Gearbox Software – zaznaczył, że to wydawca w tym wypadku podjął decyzję:

"2K/Take Two ma wyłączne prawa wydawnicze dla Borderlands 3 i podejmuje wszystkie decyzje dotyczące punktów cenowych, terytoriów, dystrybucji i partnerstw platformowych. Proszę kierować wszystkie zapytania dotyczące tych tematów do 2K.

Borderlands 3 z nowymi postaciami i fabułą

W Borderlands 3 wcielimy się w czterech nowych bohaterów, którzy zostali zaprezentowani na poniższym zwiastunie.

  • Moze jest zwinnym żołnierzem, który bez najmniejszego problemu wskakuje w swojego mecha (żelaznego niedźwiedzia) i następnie korzysta z potężnej siły ognia.
  • Amara jest syreną, która potrafi przywołać eteryczne pięści i eliminować za ich pomocą wrogów.
  • Zane to wpół emerytowany płatny zabójca (Hitman). Mężczyzna chętnie na polu walki korzysta z gadżetów.
  • FL4K  to wędrowny robot, któremu zawsze towarzyszy waleczne zwierze domowe.

Czwórka nowych bohaterów w Borderlands 3 stanie przed trudnym zadaniem. Protagoniści muszą zmierzyć się z bliźniakami Calypso, którzy połączyli kilka bandyckich klanów i chcą zgarnąć bardzo potężną broń – za jej pomocą bez najmniejszego problemu można zniszczyć dosłownie wszystko. W rezultacie to gracze muszą stanąć do walki z licznymi przeciwnikami, rozwijać swoje postaci i mieć nadzieję, że tym razem uda się powstrzymać szaleńców.

Borderlands 3 z nowościami? Co znajdziemy w grze

Twórcy spędzili również sporo czasu, by mieć pewność, że kooperacja (online i na jednej kanapie) zapewni oczekiwany poziom – zmieniono przykładowo system przedmiotów i teraz każdy gracz otrzyma własny loot.

Podczas rozgrywki natrafimy na między innymi nowe giwery – autorzy zaproponują graczom samonaprowadzające pociski, czy też przełączniki trybów, dzięki którym będziemy płynnie zmieniać amunicję (żywioły). Studio postanowiło dodać kilka szalonych broni i przykładowo wystrzelimy coś na wzór małych wulkanów ognia lub zadbamy o specjalną pukawkę z własnymi nogami.

Tagi: Borderlands 3 Gearbox Gearbox Software