Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2019 15:50
Cyberpunk 2077 akcja
5001V

Cyberpunk 2077 zapewni większą nieliniowość rozgrywki od Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED przygotowuje jedną z najgorętszych produkcji aktualnej generacji. Tytuł ma zapewnić nie tylko piękny, ogromny świat, ale również wprowadzić powiew świeżości w samej rozgrywce. Zdaniem jednego z deweloperów – gracze mogą liczyć na nową jakość nieliniowego gameplayu.

Cyberpunk 2077 ma na każdym kroku zaskakiwać graczy. Twórcy są przekonani, że mogą zapewnić wyjątkową jakość rozgrywki oferując długą opowieść w wielkim, otwartym świecie. Niestety, nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery oczekiwanej przygody.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje w listopadzie?

Cyberpunk 2077 to nowa jakość

W sprawie Cyberpunk 2077 ponownie wypowiedział się Mateusz Tomaszkiewicz, który jako twórca zadań doskonale zdaje sobie sprawę, jak wygląda poziom rozbudowania poszczególnych wyzwań. Zdaniem dewelopera – nowa przygoda to prawdziwa nowa jakość:

„Mamy elementy, które pojawiały się w poprzednich grach. Jak wspomniałem wcześniej, posiadamy decyzje, konsekwencje, dobrze napisanych bohaterów itp. Myślę, że nową rzeczą w tym projekcie, która podnosi jakość na wyższy poziom, jest nieliniowa rozgrywka, którą odczujemy podczas przechodzenia misji.”

Już wcześniej CD Projekt RED podkreślał, że jedno zadanie będziemy mogli wykonać na wiele sposobów. Nawet podczas prezentacji gry firma pokazywała możliwości hakowania drzwi – z tej propozycji nie będą mogli skorzystać wszyscy gracze, ponieważ zainteresowani będą musieli w odpowiedni sposób rozwinąć głównego bohatera.

Cyberpunk 2077 z większą liczbą opcji od Wiedźmina 3: Dziki Gon

Podczas rozgrywki w Cyberpunk 2077 mamy poczuć, że nasza postać otrzymuje nowe zdolności, które faktycznie wpływają na gameplay i mogą otworzyć nowe drogi do przejścia następnego zadania. Rozwój herosa będzie w tym wypadku niezwykle istotny.

„Oznacza to, że istnieje wiele sposób realizacji misji w oparciu o stworzoną postać, posiadane narzędzia itd. Sądzę, że to jest coś, co odróżnia naszą grę od Wiedźmina, w którym mieliśmy podstawową pętle nieliniowej rozgrywki w narracyjnych sekwencjach. Tym razem gameplay będzie miał również charakter nieliniowy. Myślę, że to właśnie tutaj leży wielka różnica pod względem złożoności naszych misji w porównaniu z Wiedźminem.”

Brzmi wyjątkowo dobrze? Nie inaczej. CD Projekt RED już w poprzednich pozycjach pokazał, że potrafi tworzyć genialne zadania, a gdy dojdzie do tego element swobody, to całość może zostać odpowiednio wykorzystana przez graczy.

Cyberpunk 2077 na E3!

CD Projekt RED coraz chętniej wspomina o Cyberpunk 2077, a jednocześnie firma zapowiedziała swoje przybycie na targi w Los Angeles. W Sieci nie brakuje domysłów, według których Polacy przyjadą na show z nowym fragmentem rozgrywki, a jednocześnie ujawnią ostateczną datę premiery. Nie możemy zapomnieć, że CDP RED musi reagować na sytuację związaną z zapowiedzią nowych konsol. Nowa generacja ma nadejść już w przyszłym roku, a Cyberpunk 2077 może okazać się jednym z ostatnich, wielkich hitów przygotowanych na PlayStation 4 i Xboksa One.

To właśnie z tego powodu powinniśmy z jeszcze większym zainteresowaniem przyglądać się E3, na którym choć zabraknie Sony, to jednak CD Projekt RED chętnie pokazuje swoje gry na wydarzeniu Microsoftu. W 2019 roku możemy być świadkami typowej powtórki wydarzeń z E3 2018, ponieważ producent Xboksa oraz autorzy Cyberpunk 2077 chcą zapewnić graczom wielkie show.

Co warto przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077s-non-linearity-of-gameplay-takes-it-to-the-next-level

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077