SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.03.2019 17:50
serial Diablo na Netflix
2665V

Blizzard zarejestrował znak towarowy Diablo. Serial coraz bliżej

We wrześniu ubiegłego roku do sieci wyciekła informacja dotycząca rozmów Activision i Netflixa, które miały dotyczyć animowanej adaptacji gry Diablo. Pierwsze zapowiedzi mogą pojawić się szybciej, niż się spodziewamy. 

W ostatnich miesiącach bardzo głośno jest o próbach nawiązywania współpracy Netflixa z popularnymi twórcami gier. Spekuluje się, że w niedalekiej przyszłości mają pojawić się adaptacje tak znakomitych serii jak The Legend of Zelda i Devil May Cry. Co ciekawe, do zaszczytnego grona prawdopodobnie dołączy Diablo

Diablo na GOG-u! Gra z pełnym wsparciem multiplayera

Zaledwie kilka dni temu, 8 marca, Blizzard Entertainment zarejestrował znak towarowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Jak głosi informacja zamieszczona we wniosku patentowym, ma on dotyczyć "Filmów i seriali do pobrania, opartych na grze wideo i udostępnionych za pośrednictwem usługi na żądanie".

Wydaje się to potwierdzać przypadkowy wyciek informacji związanych z powstaniem animowanego serialu Diablo. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku, Andrew Cosby, scenarzysta Hellboy'a napisał na Twitterze: 

Myślę, że mogę potwierdzić, iż jestem w trakcie rozmów końcowych, aby napisać i wystartować z nowym serialem animowanym DIABLO dla Activision i Netflixa. To niezwykle ekscytujące i mam ogromne nadzieje, że wszystko skończy się pozytywnie! 

Wpis bardzo szybko zniknął z konta. Jednak 14 marca o Cosbym ponownie zrobiło się głośno, gdy napisał:

Zabija mnie to, że nie mogę otwarcie mówić o moim nowym super tajnym projekcie, ponieważ ów super tajny projekt jest na prawdę świetny! Wkrótce...

Wszystko wydaje się ze sobą powiązane. Najprawdopodobniej oba wpisy Cosby'ego dotyczyły tego samego projektu, a znak towarowy opatentowany przez firmę oznacza, że do pierwszych oficjalnych zapowiedzi coraz bliżej!

Źródło: https://www.spieltimes.com/news/new-diablo-trademark-suggests-a-netflix-series-might-be-on-its-way/

Tagi: Cosby diablo netflix