Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2018 13:43
This War of Mine i 11 bit studios wygenerowało ponad 500 000 dolarów dla organizacji War Child
742V

This War of Mine i 11 bit studios wygenerowało ponad 500 000 dolarów dla organizacji War Child

Rodzime 11 bit studios podsumowało akcję charytatywną przygotowaną we współpracy z organizacją War Child. Deweloperzy przekazali ponad 500 tysięcy dolarów na akcję charytatywną zajmującą się pomocą dzieciom dotkniętym konfliktami zbrojnymi na całym świecie.

This War of Mine zadebiutowało 14 listopada 2014 roku. Gra została ciepło przyjęta przez rynek, a deweloperzy wpadli na świetny pomysł – we współpracy z War Child przygotowano charytatywne DLC, które prezentowało dzieła światowej sławy graficiarzy. Cały dochód był przekazywany dla potrzebujących.

Frostpunk z darmowym dodatkiem. Twórcy udostępniają kolejne atrakcje

11 bit studios właśnie podsumowało akcję – od momentu uruchomienia ponad 500 000 dolarów zostało przekazane na pomoc dzieciom. Te pieniądze pomogły War Child w realizacji programów w następujących krajach: Afganistan, Irak, Republika Środkowoafrykańska, Demokratyczna Republika Konga i Jemen.

Polacy przyczynili się do:

  • Utworzenia trzech tymczasowych przestrzeni do nauki, w których 260 dzieci mogło kontynuować naukę, zdawać egzaminy i w rezultacie ukończyć szkołę.
  • Pomoc dla 26 dzieci bez opieki, które trafiły do rodzin zastępczych w Bambari.
  • Zapewnienie letniej szkoły w Iraku dla 457 uczniów.
  • Wsparcie dla 840 dzieci w wieku od czterech do sześciu lat w dostępie do systemu wczesnego dzieciństwa i opieki w Kabulu i Herat.
  • Rozbudowanie infolinii dla dzieci w Demokratycznej Republice Konga, która w samym 2017 roku otrzymała 14 557 telefonów, a 2 215 dzieci zostało skierowanych do wyspecjalizowanych organizacji ochrony dzieci.

Jednym słowem? Gratulacje! Panie i Panowie, deweloperzy i gracze. Przyczyniliście się do wielkiego dobra.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 bit studios this war of mine