Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 10.04.2019 18:53
The Surge 2 w planach Focus Home Interactive na przyszłość
798V

Wielkie plany Focus Home Interactive. Nowe gry Deck13, Asobo Studio, Sumo Digital, Call of Cthulhu na Switch

Firma Focus Home Interactive wydała dziś oświadczenie, w którym poinformowała o swoich planach wydawniczych na bieżący rok i późniejszy okres czasu. A w nich między innymi: nowy projekt Dontod Entertainment (twórców Vampyra), The Surge 2, kolejna produkcja Deck13, Asobo Studio, Sumo Digital czy Call of Cthulhu na Nintendo Switch.

Focus Home Interactive poinformowało o swoich planach z okazji odbywającej się w Paryżu imprezy What'sNext. Oto niektóre z nowych informacji:

Twórcy Vampyra kontynuują współpracę z dotychczasowym wydawcą

  • Po sukcesie Vampyr (sprzedaż przekroczyła milion) Focus przedłużyło współpracę ze studiem Dontod Entertainment (informowaliśmy o tym dzisiaj).
  • The Surge 2 ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, czyli zgodnie z planem. Co więcej, Focus przedłużyło współpracę z Deck13, czyli studiem odpowiedzialnym za grę. Ma to zaowocować nową "marką", która zrobi użytek z całego nagromadzonego dotychczas know-how developera.
  • Saber Interactive, twórcy nadchodzącego World War Z, tworzą dwie nowe gry "o niezwykłym potencjale". Jedna z nich korzystać ma z licencji Games Workshop.
  • Na licencji Games Workshop powstaje też gra studia Gasket Games założonego przez byłych pracowników Relic Games (Dawn of War, Company of Heroes) i Blackbird Interactive (Homeworld: Deserts of Kharak).
  • Nowy tytuł wraz FHI tworzy Asobo Studio (ReCore; A Plague Tale: Innocence)
  • Nowy grą we współpracy z FHI tworzy brytyjskie Sumo Digital. Będzie ona oferować "bezkompromisowy" multiplayer i rozgrywać się w mrocznym świecie. Odpowiadają za nią twórcy EVE: Valkyrie.
  • Call of Cthulhu, podobnie jak Vampyr, ukażą się na Nintendo Switch w tym roku. Za porty odpowiada Saber Interactive.
  • Focus Home Interactive podało też, że na kolejne dziesięć lat zdobyło prawa do marki Call of Cthulhu. 

Źródło: https://cdn.focus-home.com/admin/investor/website/desktop/_FILES/Communiques/20190410-PR-WhatsNext2019.pdf

Tagi: call of cthulhu Focus Home Interactive The Surge 2