The Surge 2

The Surge 2

7,3
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS4 7.1
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deck 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
27 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2019
Europa:
24.09.2019
Polska:
24.09.2019
Producent:
Deck 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
27 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2019
Europa:
24.09.2019
Polska:
24.09.2019

Recenzja redakcji

The Surge 2 - recenzja gry. Szybciej, mocniej, lepiej!
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

7.5
The Surge 2 - recenzja gry. Szybciej, mocniej, lepiej!
PC PS4 XONE

The Surge 2 - opis gry

The Surge 2 to gra action-RPG wyprodukowana przez niemieckie studio Deck13 Interactive i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

W odróżnieniu od części pierwszej The Surge 2 daje nam możliwość stworzenia własnej postaci - zadecydowania zarówno o wyglądzie, ale też historii pochodzenia. Akcja rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Świat wciąż zmaga się z katastrofą ekologiczną: rzeki wysychają, zanieczyszczenia przetrzebiają florę i faunę, a ludzie starają się funkcjonować w miastach, które mają coraz większe problemy ze zdobyciem zasobów. Znana z pierwszej części korporacja CERO próbowała temu zaradzić, ale jej działania nie tylko się nie powiodły, ale wręcz zaszkodziły. 

Nasza postać w następstwie wypadku trafia do futurystycznego Jericho City, w którym zapanował chaos po tajemniczym blackoucie. Jej zadaniem jest poradzić sobie w tych skrajnie niesprzyjających warunkach.

Rozgrywka

The Surge 2 to gra action-RPG inspirowana serią Dark Souls autorstwa From Software. Tym razem przenosimy się do wspomnianego Jericho City, które składa się z kilku zróżnicowanych dzielnic. Świat jest bardziej otwarty w porównaniu z pierwowzorem, lecz nie jest to open world. Jego konstrukcja jest bardziej złożona: poszczególne lokacje bywają większe, bardziej wertykalne i jest pomiędzy nimi więcej przejść.

System walki bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzedniej części, ale doczekał się też pewnych usprawnień i nowości. W “dwójce” zwiększono liczbę rodzajów broni - jest ich tym razem dziesięć, a nie pięć. Nadal możemy atakować poszczególne części ciała przeciwników, przy czym gra daje nam jeszcze większą kontrolę nad wykonywaniem combosów. Po czterech-pięciu uderzeniach będziemy mogli przerwać kombinację ataków. Dostępne są również nowe umiejętności, np. hard parry, tj. parowanie ciosów nieprzyjaciół, by tym sposobem przełamać jego blok.

W The Surge 2 pojawi się także znany z ‘jedynki’ dron, który tym razem ma odgrywać ważniejszą rolę. Przydaje się on np. w trakcie starć z większą liczbę przeciwników. Gdy my skupiamy się na jednym, dron może skupić na sobie uwagę drugiego zakapiora. Co warto w tym miejscu dodać, twórcy poprawili też sztuczną inteligencję wrogów, którzy mają częściej atakować w grupach lub robić użytek z otoczenia.

Rozgrywka sprowadza się nie tylko do walki. W Jericho City spotkamy również NPC-ów, a także natkniemy się na sytuacje, gdy będziemy musieli podjąć decyzję wpływającą na świat wokół bądź fabułę.

Wideo - The Surge 2

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper