ReCore

ReCore

7,1
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
XONE 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Armature Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.09.2016
Europa:
16.09.2016
Polska:
16.09.2016
Producent:
Armature Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.09.2016
Europa:
16.09.2016
Polska:
16.09.2016

Recenzja redakcji

ReCore - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.0
ReCore - recenzja gry
PC XONE

ReCore - opis gry

ReCore to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Armature i wydana przez Microsoft na komputery oraz konsolę Xbox One.  Autorem konceptu był Keiji Inafune, twórca serii Mega Man, za reżyserię odpowiadał natomiast Mark Pacini, były pracownik Retro Studios, w którym odpowiadał za cykl Metroid Prime.

Akcja ReCore rozgrywa się w dalszej przyszłości. Ziemia przestała być zdatna do życia, dlatego ludzkość postanowiła znaleźć dla siebie nowy dom. Padło na planetę, którą nazwano Far Eden. Niestety, proces jej terraformowania się nie powiódł, czego doświadczyła główna bohaterka Joule Adams, która dopiero co wybudziła się z kriogenicznego snu. Planeta wita ją postapokaliptyczną scenerią i szwankującymi, niebezpiecznymi maszynami.

Produkcja Armature czerpie z takich tytułów jak Zelda czy Metroid Prime. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie zmagań przejmujemy kontrolę nad Joule, ale poza tym towarzyszą jej też mechaniczni pomocnicy przydający się w rozmaitych sytuacjach. Może ona np. używać podwójnego skoku, dasha, a także walczyć z napotykanymi w wielu miejscach przeciwnikami. Każdy robot, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, ma swój słaby punkt wyrażany kolorem. Po wciśnięciu kierunku broń Joule zmienia właściwości (kolor), dzięki czemu może ona zadawać większe obrażenia.

Ważną funkcję w grze pełnią rdzenie (core), źródła energii, które posiadają kilka zastosowań. Można nimi np. uruchamiać nowe roboty albo otwierać dostęp do nowych lokacji. Roboty swoją drogą mogą przydać się do walki lub eksploracji. Z czasem da się je upgrade’ować, do czego potrzebujemy planów oraz części.

Bronie głównej bohaterki także można usprawniać. Co więcej, dysponuje ona również gadżetami typu linka z hakiem, dzięki której może się dostać do nowych miejsc lub usunąć rdzeń przeciwnikowi, co inicjuje minigierkę.

Wideo - ReCore

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper