Sonic Mania Plus

Sonic Mania Plus

8,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.8
XONE -
NS 9.0
PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Headcannon / PagodaWest Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
17.07.2018
Producent:
Headcannon / PagodaWest Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
17.07.2018

Sonic Mania Plus - opis gry

Sonic Mania Plus  to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez niezależne studia Headcannon oraz PagodaWest Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra była 'definitywną' edycją Sonic Mania wzbogaconą o dodatkowe atrakcje.

Sonic Mania Plus bazuje na tych samych założeniach co pierwowzór. Mamy tu do czynienia z niezwykłym projektem, za którego stworzenie odpowiadają fani cyklu udzielający się wcześniej w fandomie. Gra jest zarazem kontynuacją . Punktem wyjścia dla opowieści jest sygnał, jakie otrzymują Sonic i Tails z Angel Island. Jego źródłem jest potężny klejnot, na który zęby ostrzy sobie również Doctor Eggman, który wysyła na wyspę swoich mechanicznych pomagierów. Na miejscu dochodzi do dziwnego zdarzenia, w wyniku którego główni bohaterowie, oraz znajdujący się w pobliżu Knuckles, zostają przeniesieni w czasie. Teraz, podróżując przez różne miejsca z przeszłości, muszą oni powstrzymać Eggmana zanim ten użyje mocy klejnotu w niecnych celach.

Sonic Mania to dwuwymiarowy platformer nawiązujący do klasycznych odsłon serii wydawanych na Sega Mega Drive. Do wyboru mamy tu trzy postacie i każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami. Dla przykładu Sonic potrafi wykonać ‘drop dasha’, Tails latać i pływać, zaś knuckles wspinać się i szybować. Grać możemy w pojedynkę lub z drugą osobą.

Na przejście czeka dwanaście ‘światów’ - osiem to te znane z poprzednich części, cztery są natomiast zupełnie nowe. Każdy świat składa się z kolei z dwóch mniejszych plansz, a na jego końcu bierzemy udział w starciu z bossem. Wzorem poprzednich części na planszach porozmieszczane są złote pierścienie, czyli tutejsza najważniejsza znajdźka. Nasz podopieczny nie może kopnąć w kalendarz dopóty, dopóki mamy przy sobie choć jeden pierścień.

W każdym akcie znaleźć możemy także wielkie pierścienie, które przenoszą nas do bonusowe pseudo-trójwymiarowej planszy, w trakcie której musimy złapać UFO ze szmaragdem (chaos emerald). Jeśli zdobędziemy ich siedem, będziemy mogli obejrzeć prawdziwe zakończenie.

Gra oferuje tryb time attack, w którym przechodzimy plansze próbując wykręcić jak najlepszy czas. Najlepsze wyniki mogą trafić do sieciowych rankingów.

Nowości

Sonic Mania Plus oferuje kilka nowości. Są to dwie zupełnie nowe postacie (pancernik Mighty i latająca wiewiórka Ray), nowy tryb Encore, w którym mamy do czynienia ze zmodyfikowaną wersją poziomów z 'głównej kampanii' oraz tryb Competition dla czterech osób.

Do pudełkowej edycji dodawany był także liczący 32 strony art book.

Posiadacze oryginału dostęp do nowego contentu mogli zyskać kupując dlc.

Wideo - Sonic Mania Plus

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych