Celeste

Celeste

8,4
37 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.6
PC 8.3
PS4 8.1
XONE 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Matt Makes Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2018
Europa:
25.01.2018
Producent:
Matt Makes Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2018
Europa:
25.01.2018

Celeste - opis gry

Celeste to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Matt Makes Games, twórców m.in. TowerFall. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra posiada fabułę i stanowi ona dość istotny element całości. Produkcja Matt Makes Games pozwala nam wejść w buty dziewczyny o imieniu Madeline, która walcząc ze swoimi wewnętrznymi demonami, musi wspiąć się na szczyt tytułowej góry Celeste. Droga ta rzecz jasna nie będzie usłana różami, a bohaterka podczas swej podróży odwiedzi rozmaite miejscówki.

Rozgrywka w założeniach jest bardzo prosta - musimy przebyć drogę pełną przeszkód, pokonując kolejne ekrany, których twórcy przygotowali około siedmiuset. Innymi słowy, nie mamy tu do czynienia z tradycyjnym scrollowanym dwuwymiarowym, w którym ekran przesuwa się wraz z naszą postacią - zamiast tego przesuwa się po przejściu ekranu. Nasza podopieczna ma dość ograniczony zestaw umiejętności, które muszą jej wystarczyć do poradzenia sobie ze wszystkimi przeszkodami: potrafi mianowicie skakać, korzystać z dasha (i tym samym pofrunąć chwilę w dowolnym kierunku) oraz wspinać się.

W grze jedną z lokacji jest hotel, który stanowi bazę wypadową. Znajdują się w nim przejścia prowadzące do nowych plansz, choć nie do wszystkich dostęp jest otwarty od samego początku (potrzebujemy do nich kluczy). Tu i ówdzie natknąć się możemy na różne postacie ze swoimi historiami.

Żywotność zabawy wydłużają znajdźki stanowiące opcjonalne wyzwanie. Twórcy zaimplementowali również licznik czasu (z myślą o speedrunnerach) oraz utraconych żyć (ponieważ w Celeste będziemy ginąć często gęsto).

Wideo - Celeste

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper