Runner3

Runner3

8,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.5
NS -
PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Choice Provisions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
22.05.2018
Europa:
22.05.2018
Producent:
Choice Provisions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
22.05.2018
Europa:
22.05.2018

Runner3 - opis gry

Runner3 to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Choice Provisions i wydana przez Nicalis. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch,  PlayStation 4 i Xbox One (dwie ostatnie wersje ukazały się w późniejszym terminie).

Trzecia część serii Runner bazuje na podobnych założeniach co poprzednicy. Głównym bohaterem jest CommanderVideo (choć nie jest on jedyną grywalną postacią), który przemierza kolejne dwuwymiarowe plansze, pędząc przed siebie na złamanie karku. Nad postacią nie mamy całkowitej kontroli - ograniczamy się tylko do wykonywania konkretnych czynności (omijania przeszkód), gdy sytuacja tego wymaga. Gra posiada fabułę, a niektóre scenki można odblokować zdobywając stosowną liczbę znajdziek, lecz ogólnie rzecz biorąc ma ona charakter pretekstowy (w roli narratora wystąpił Charles Martinet, aktor podkładający głos m.in. Mario).

Nasz podopieczny dysponuje kilkoma umiejętnościami. Potrafi on biegać, wykonywać wślizgi i kopniaki. Zdolności tych używamy do omijania lub usuwania przeszkód stojących na drodze, a jeśli idzie nam dobre, wybijamy rytm, sprawiając, że rozgrywce towarzyszy muzyka. Względem poprzedników zaszło kilka zmian. Po pierwsze, plansze są większe (nie brakuje też alternatywnych ścieżek), co nie oznacza wszak, iż stopień trudności został obniżony lub zwiększono liczbę checkpointów. Po drugie, obecność pojazdów. Na niektórych planszach możemy skorzystać z samochodów, samolotów, z beczek z napędem odrzutowym lub kuli do kręgli.

Podczas zmagań natknąć się możemy na znajdźki różnego rodzaju, przede wszystkim sztabki złota. Na każdej planszy znajduje się określona ich liczba, a ich zebranie nabija liczbę punktów. Inną nowością w Runner3 jest obecność NPC-ów zlecających nam wykonanie opcjonalnych zadań, które mogą polegać np. na zebraniu konkretnych przedmiotów.

Twórcy przygotowali blisko trzydzieści leveli umiejscowionych w trzech światach.

Wideo - Runner3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych