Splasher

Splasher

7,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Splashteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
26.10.2017
Europa:
26.10.2017
Producent:
Splashteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
26.10.2017
Europa:
26.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Splasher (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.5
Recenzja: Splasher (PS4)
PS4

Splasher - opis gry

Splasher to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Splashteam (założone przez twórców takich gier jak Rayman Legends czy Rayman Origins) i wydana przez Plug In Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Splasher

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła w produkcji Splashteam nie ma specjalnego znaczenia Gra pozwala nam się wcielić w bezimiennego pracownika korporacji Inkorp, która -- jakżeby inaczej -- ma niecne zamiary. Nasz podopieczny odkrywa jej mroczny sekret, a mianowicie to, że ma ona zamiar przeprowadzać eksperymenty na swoich pracownikach. W efekcie postanawia ruszyć im z odsieczą i zakończyć gehennę.

Rozgrywka - Splasher

Splasher to dwuwymiarowa platformówka, ale tu i ówdzie widać też inspiracje popularną serią Splatoon autorstwa Nintendo. Na przejście czeka tu ponad dwadzieścia poziomów, a na każdym z nich mamy do uratowania siedmiu nieszczęśników. Do niektórych dostać się łatwiej, do innych trudniej. Na szczególną uwagę zasługuje patent z karabinem głównego bohatera wystrzeliwującym wodę i dwa rodzaje farby. Różowa farba sprawia, że postać przylepia się do powierzchni (niezależnie od tego, czy jest podłoga, sufit tudzież ściana), żółta wystrzeliwuje ją w powietrze, a woda służy do zmywania. Za każdą z tych funkcji odpowiada inny przycisk. Stopień trudności generalnie jest dość wysoki, a zetknięcie się z przeszkodą oznacza natychmiastowy zgon.

Główną atrakcją gry jest tryb fabularny, którego żywotność możemy wydłużyć próbując odszukać wszystkie znajdźki. Poza tym twórcy przygotowali także dwa warianty rozgrywki dla speedrunnerów. W jednym na planszy znajdują się znajdźki, w drugim nie. Dostępne są także sieciowe rankingi (dla każdej planszy) z najlepszymi wynikami (czasami) graczy z całego świata.

Wideo - Splasher

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper