Rad Rodgers

Rad Rodgers

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Slipgate Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.12.2016
Europa:
01.12.2016
Producent:
Slipgate Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.12.2016
Europa:
01.12.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Rad Rodgers: World One (PS4)
7.0
Recenzja: Rad Rodgers: World One (PS4)
PS4

Rad Rodgers - opis gry

Rad Rodgers to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Interceptor Entertainment i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gry jest Rad, niesforny młody chłopak, który bardzo (a nawet aż za bardzo) lubi gry video. Pewnego dnia zdarza mu zasnąć po całonocnym graniu, a po wybudzeniu dostrzega, że jego konsola -- pieszczotliwie zwana Dusty -- włączyła się sama w dość tajemniczych okolicznościach. Rad nie ma jednak czasu, by dowiedzieć się, jak do tego doszło. Wkrótce zostaje wessany przez swój telewizor. Trafia do alternatywnego świata, gdzie w końcu może się poczuć jak bohater gry video.

Produkcja studia Interceptor Entertainment to gra, która czerpie garściami z takich klasyków jak Commander Keen czy Jazz Jackrabbit. Mamy tu do czynienia ze zręcznościówką, w której duży nacisk położono na strzelanie. Nasz podopieczny strzelać może w ośmiu kierunkach, ale twórcy dali nam też możliwości korzystania z dwóch gałek kontrolera, dzięki czemu celować można z większą precyzją (co jest nie bez znaczenia, zwłaszcza że przeciwnicy mogą nas zaatakować z każdej strony). Rad posiada do dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia, a po zgarnięciu porozmieszczanych na planszach orbów -- wzorem oldskulowych gier run and gun -- automatycznie dokonywana jest zmiana pukawki. Innymi słowy, broni nie można zmienić swobodnie. W tym kontekście dodać jednak warto, że wszystkie, z wyjątkiem bolt blastera, posiadają ograniczoną ilość amunicji.

Poza strzelaniem i unikaniem przeszkód warto też wspomnieć o wizytach w Pixelverse, gdzie kierujemy poczynaniami Dusty’ego, oraz o znajdźkach oferujących opcjonalne wyzwanie.

Gra po premierze doczekała się darmowej aktualizacji (nie dotyczy Nintendo Switch) oferującej nową postać, umiejętności, tryby czy multiplayer (kooperacja).

Wideo - Rad Rodgers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych