Ninja Gaiden: Master Collection

Ninja Gaiden: Master Collection

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
XONE 7.0
NS 7.0
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021

Recenzja redakcji

Ninja Gaiden: Master Collection - recenzja gry. Ryu Hayabusa powraca w blasku ostrza
8.5
Ninja Gaiden: Master Collection - recenzja gry. Ryu Hayabusa powraca w blasku ostrza
PS4 XONE NS PC

Ninja Gaiden: Master Collection - opis gry

Ninja Gaiden: Master Collection to wydanie zbiorcze trzech gier z serii Ninja Gaiden: Ninja Gaiden Sigma, Ninja Gaiden Sigma 2 i Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge. Kolekcja ukazała się na kolekcje PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gry wchodzące w skład kolekcji to:

Ninja Gaiden Sigma

Fabuła w produkcji japońskiego dewelopera jest tylko pretekstem do rozpoczęcia przez Ryu Hayabusę kilkunastogodzinnej podróży. Najważniejszym aspektem Ninja Gaiden Sigma jest system walki. Wieloletnie doświadczenie Team Ninja przy produkcji gier z serii Dead or Alive nie poszło na marne, gdyż system w Sigma jest bardzo rozbudowany. Rzuty, kilkadziesiąt ciosów, combosy, countery, zbicia, juggle itd. Dodatkowo gracz może wykorzystywać ściany (odbijanie się, salta) do walki. Warte podkreślenia jest to, że przy takim rozbudowaniu, sterowanie jest intuicyjne i proste do opanowania. W grze nie zabrakło także magii, ton wszelakiej broni oraz elementów charakterystycznych dla tytułów z gatunku RPG.

Wersja Sigma oferuje szereg dodatkowej zawartości: modyfikacje rozgrywki, tryb z wyzwaniami (misjami), kustomizacja, poprawiona grafika itd.

Ninja Gaiden Sigma 2

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem części pierwszej. Podobnie jak w oryginale, mimo pozornej prostoty, system walki jest wystarczająco głęboki, by utrzymać gracza przed telewizorem na kilkanaście godzin. Wszystko dzięki animacji ciosów - przy umiejętnej grze na ekranie ogląda się prawdziwy spektakl. Ryu z wielką gracją radzi sobie z kolejnymi hordami potworów, których część powraca z pierwszej części. W gorących momentach grający może wykorzystać jeszcze którąś z mocy Ki, czyli tutejszy odpowiedni magii. W „dwójce” powraca większość broni, choć znalazło się miejsce dla kilku dodatków, między innymi dla śmiercionośnej kosy. Oprócz Ryu, do dyspozycji gracza oddano trzy wojowniczki, którymi można grać w odrębnym trybie Team Missions w kooperacji z drugim graczem (online). 

Wersja Sigma oferuje nowy tryb fabularny, kooperacyjny multiplayer, zmiany w rozgrywce, wielkich bossów etc.

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

Fabuła, jaką opowiada Ninja Gaiden 3: Razor's Edge, zaczyna się trzęsieniem ziemi - gracz od razu wrzucony zostaje w historię, zaczynającą się atakiem tajemniczej organizacji na Londyn. Napastnicy chcą koniecznie, by do mglistego miasta przybył Ryu Hayabusa, jednak kiedy już do tego dochodzi, zmuszeni są do ratowania się ucieczką. Jak się jednak okazuje, był w tym jakiś cel, bo ninja okazuje się kluczową postacią większej historii, zapoczątkowanej przez tajemniczego jegomościa w masce, z którym Ryu musi się zmierzyć już na samym początku. On też, a raczej legendarny miecz należący wcześniej do Ryu, przyprawia głównego bohatera o bliznę na ramieniu, będącą efektem wirusa, który poprzez broń dostał się do jego ciała.

Wideo - Ninja Gaiden: Master Collection

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper